27. Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів

27.1. Під час виїзду на автомагістраль або дорогу для автомобілів водії повинні дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по них.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Оскільки автомагістраллю і дорогою для автомобілів здійснюється інтенсивний швидкісний рух, водії транспортних засобів, які збираються виїхати на такі дороги, зобов’язані бути уважними і надати перевагу в русі транспортним засобам, які вже рухаються по ним.

Задати питання викладачу

27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:

а)рух тракторів, самохідних машин і механізмів;

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Рух тракторів, самохідних машин і механізмів автомагістраллю і дорогою для автомобілів може створити перешкоду для руху інших транспортних засобів через невелику швидкість такого руху, тому їм заборонено рухатися такими дорогами.

Задати питання викладачу

б)рух вантажних транспортних засобів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза першою і другою смугами руху (за винятком повороту ліворуч чи розвороту на дорогах для автомобілів);

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

За наявності на автомагістралі чи дорозі для автомобілів двох смуг для руху в одному напрямку, з урахуванням вимог пункту 11.5 цих Правил, водії вантажних автомобілів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т можуть займати другу смугу для руху, якщо перша смуга зайнята, при цьому не мають створюватися перешкоди для руху транспортним засобам, що рухаються з більшими швидкостями.

За наявності трьох і більше смуг для руху в одному напрямку водіям вантажних транспортних засобів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т забороняється виїжджати далі другої смуги. Як виняток, на дорозі для автомобілів водії таких вантажних транспортних засобів можуть виїхати на крайню ліву смугу лише для розвороту або повороту ліворуч на перехресті.

Задати питання викладачу

в)зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.38 або 6.15

Коментар експертаКоментарі користувачів (1)

Зупинка на автомагістралі і дорозі для автомобілів заборонена поза спеціальними місцями, тому в разі вимушеної зупинки водій зобов’язаний прибрати транспортний засіб за межі проїзної частини, а якщо це зробити неможливо, він має увімкнути аварійну світлову сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані не менше ніж 40 м від транспортного засобу.

Знак аварійної зупинки і миготливий червоний ліхтар
Задати питання викладачу (в обговоренні 1 коментарів)

г)розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Розвороти в розривах розділювальної смуги на проїзній частині, позначеній знаками 5.1 «Автомагістраль» та 5.3 «Дорога для автомобілів» заборонені Правилами дорожнього руху. Технологічні розриви на розділовій смузі призначені тільки для руху оперативних транспопртних засобів (див. п. 3.1 даних Правил). У зазначених розривах за наявності спеціального дозволу може бути також дозволений рух транспортним засобам, обладнаним спеціальними маячками жовтогарячого кольору, які обслуговують автомагістралі або дороги для автомобілів.

Задати питання викладачу

ґ)рух заднім ходом;

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Даний пункт Правил введений з метою забезпечення безпеки дорожнього руху на дорогах, де організований швидкісний рух транспортних засобів. Даний пункт поширюється і на узбіччя, розташовані вздовж автомагістралі або дороги для автомобілів.

Задати питання викладачу

д)навчальна їзда.

Коментар експертаКоментарі користувачів (3)

З метою забезпечення безпеки дорожнього руху навчальна їзда на автомагістралі та дорозі для автомобілів заборонена, оскільки особа, яка навчається, не володіє достатніми навичками водіння.

Задати питання викладачу (в обговоренні 3 коментарів)

27.3. На автомагістралях, крім спеціально обладнаних для цього місць, забороняється рух механічних транс­портних засобів, швидкість яких за технічною характеристикою або їхнім станом менше 40 км/год, а також перегін та випасання тварин у смузі відведення дороги.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Рух транспортних засобів, швидкість яких обмежена технічною характеристикою або їхнім технічним станом до 40 км/год, автомагістраллю заборонений. Автомагістраллю також заборонений рух велосипедів, гужових возів (саней), а також випасання тварин у межах смуги відведення.

Задати питання викладачу

27.4. На автомагістралях і дорогах для автомобілів пішоходи можуть переходити проїзну частину лише по підземних або надземних пішохідних переходах.

Дозволяється переходити проїзну частину дороги для автомобілів у спеціально позначених місцях.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Припис, що міститься в пункті 4.8 Правил, не поширюється на автомагістралі й дороги для автомобілів. На зазначених у пункті 27.4 дорогах дозволяється переходити проїзну частину лише наземними або підземними пішохідними переходами. Як виняток, на дорозі для автомобілів дозволяється переходити проїзну частину пішохідним переходом, розташованим на одному рівні з проїзною частиною, що позначений знаками 5.35.1 та 5.35.2 «Пішохідний перехід».

Задати питання викладачу

27.5. У разі вимушеної зупинки на проїзній частині автомагістралі або дороги для автомобілів водій повинен позначити транспортний засіб відповідно до вимог пунктів 9.9, 9.10, 9.11 цих Правил і вжити заходів для того, щоб прибрати його за межі проїзної частини праворуч.

ПДР: ПДР: у разі вимушеної зупинки на проїзній частині

Коментар експертаКоментарі користувачів (6)

Водій зобов’язаний прибрати транспортний засіб за межі проїзної частини, оскільки на автомагістралі і дорозі для автомобілів організований швидкісний рух. Якщо прибрати транспортний засіб за межі проїзної частини неможливо, водій повинен увімкнути аварійну світлову сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані не менше ніж 40 м від транспортного засобу.

Знак аварійної зупинки і миготливий червоний ліхтар
Задати питання викладачу (в обговоренні 6 коментарів)