27. Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів

Переміщення по підпунктах стрілками на клавіатурі ← →
Переміщення між підпунктами свайпом ліворуч-праворуч
<<
  • 27.1.
  • 27.2. [а)]
  • 27.2. [б)]
  • 27.2. [в)]
  • 27.2. [г)]
  • 27.2. [ґ)]
  • 27.2. [д)]
  • 27.3.
  • 27.4.
  • 27.5.
>>
27.1. Під час виїзду на автомагістраль або дорогу для автомобілів водії повинні дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по них.

Коментар експерта

Оскільки автомагістраллю і дорогою для автомобілів здійснюється інтенсивний швидкісний рух, водії транспортних засобів, які збираються виїхати на такі дороги, зобов’язані бути уважними і надати перевагу в русі транспортним засобам, які вже рухаються по ним.

27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:

а)рух тракторів, самохідних машин і механізмів;

Коментар експерта

Рух тракторів, самохідних машин і механізмів автомагістраллю і дорогою для автомобілів може створити перешкоду для руху інших транспортних засобів через невелику швидкість такого руху, тому їм заборонено рухатися такими дорогами.

27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:

б)рух вантажних транспортних засобів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза першою і другою смугами руху (за винятком повороту ліворуч чи розвороту на дорогах для автомобілів);

Коментар експерта

За наявності на автомагістралі чи дорозі для автомобілів двох смуг для руху в одному напрямку, з урахуванням вимог пункту 11.5 цих Правил, водії вантажних автомобілів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т можуть займати другу смугу для руху, якщо перша смуга зайнята, при цьому не мають створюватися перешкоди для руху транспортним засобам, що рухаються з більшими швидкостями.

За наявності трьох і більше смуг для руху в одному напрямку водіям вантажних транспортних засобів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т забороняється виїжджати далі другої смуги. Як виняток, на дорозі для автомобілів водії таких вантажних транспортних засобів можуть виїхати на крайню ліву смугу лише для розвороту або повороту ліворуч на перехресті.

27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:

в)зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.38 або 6.15

Коментар експерта

Зупинка на автомагістралі і дорозі для автомобілів заборонена поза спеціальними місцями, тому в разі вимушеної зупинки водій зобов’язаний прибрати транспортний засіб за межі проїзної частини, а якщо це зробити неможливо, він має увімкнути аварійну світлову сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані не менше ніж 40 м від транспортного засобу.

Знак аварійної зупинки і миготливий червоний ліхтар
27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:

г)розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;

Коментар експерта

Розвороти в розривах розділювальної смуги на проїзній частині, позначеній знаками 5.1 «Автомагістраль» та 5.3 «Дорога для автомобілів» заборонені Правилами дорожнього руху. Технологічні розриви на розділовій смузі призначені тільки для руху оперативних транспопртних засобів (див. п. 3.1 даних Правил). У зазначених розривах за наявності спеціального дозволу може бути також дозволений рух транспортним засобам, обладнаним спеціальними маячками жовтогарячого кольору, які обслуговують автомагістралі або дороги для автомобілів.

27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:

ґ)рух заднім ходом;

Коментар експерта

Даний пункт Правил введений з метою забезпечення безпеки дорожнього руху на дорогах, де організований швидкісний рух транспортних засобів. Даний пункт поширюється і на узбіччя, розташовані вздовж автомагістралі або дороги для автомобілів.

27.2. На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:

д)навчальна їзда.

Коментар експерта

З метою забезпечення безпеки дорожнього руху навчальна їзда на автомагістралі та дорозі для автомобілів заборонена, оскільки особа, яка навчається, не володіє достатніми навичками водіння.

27.3. На автомагістралях, крім спеціально обладнаних для цього місць, забороняється рух механічних транс­портних засобів, швидкість яких за технічною характеристикою або їхнім станом менше 40 км/год, а також перегін та випасання тварин у смузі відведення дороги.

Коментар експерта

Рух транспортних засобів, швидкість яких обмежена технічною характеристикою або їхнім технічним станом до 40 км/год, автомагістраллю заборонений. Автомагістраллю також заборонений рух велосипедів, гужових возів (саней), а також випасання тварин у межах смуги відведення.

27.4. На автомагістралях і дорогах для автомобілів пішоходи можуть переходити проїзну частину лише по підземних або надземних пішохідних переходах.

Дозволяється переходити проїзну частину дороги для автомобілів у спеціально позначених місцях.

Коментар експерта

Припис, що міститься в пункті 4.8 Правил, не поширюється на автомагістралі й дороги для автомобілів. На зазначених у пункті 27.4 дорогах дозволяється переходити проїзну частину лише наземними або підземними пішохідними переходами. Як виняток, на дорозі для автомобілів дозволяється переходити проїзну частину пішохідним переходом, розташованим на одному рівні з проїзною частиною, що позначений знаками 5.35.1 та 5.35.2 «Пішохідний перехід».

27.5. У разі вимушеної зупинки на проїзній частині автомагістралі або дороги для автомобілів водій повинен позначити транспортний засіб відповідно до вимог пунктів 9.9, 9.10, 9.11 цих Правил і вжити заходів для того, щоб прибрати його за межі проїзної частини праворуч.

ПДР: ПДР: у разі вимушеної зупинки на проїзній частині

Коментар експерта

Водій зобов’язаний прибрати транспортний засіб за межі проїзної частини, оскільки на автомагістралі і дорозі для автомобілів організований швидкісний рух. Якщо прибрати транспортний засіб за межі проїзної частини неможливо, водій повинен увімкнути аварійну світлову сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар на відстані не менше ніж 40 м від транспортного засобу.

Знак аварійної зупинки і миготливий червоний ліхтар
Обговоріть пункт ПДР з друзями: