Попереджувальні знаки

1.1 «Небезпечний поворот праворуч».

1.1 «Небезпечний поворот праворуч»1.1
Задати питання викладачу (в обговоренні 1 коментарів)

1.2 «Небезпечний поворот ліворуч». Знаки 1.1 і 1.2 попереджають про заокруглення дороги радіусом менше 500 м поза населеними пунктами і менше 150 м – у населених пунктах або про заокруглення з обмеженою оглядовістю.

1.2 «Небезпечний поворот ліворуч»1.2

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Попереджають про наближення до небезпечного повороту, де існує ймовірність занесення транспортного засобу. Наближаючись до такого повороту, водій повинен знизити швидкість руху і переконатися в безпечності виконання повороту. Слід пам’ятати, що відповідно до пункту 14.6 г) обгін транспортних засобів заборонений на крутих поворотах та інших ділянках дороги з обмеженою оглядовістю або в умовах недостатньої видимості.

Задати питання викладачу

1.3.1, 1.3.2 «Декілька поворотів». Ділянка дороги з двома і більше розташованими один за одним небезпечними поворотами: 1.3.1 – з першим поворотом праворуч, 1.3.2 – з першим поворотом ліворуч.

1.3.1 «Декілька поворотів»1.3.1
1.3.2 «Декілька поворотів»1.3.2

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Дані знаки встановлюються перед кількома поворотами, що йдуть один за одним, між якими менше 300 м за межами населеного пункту і 100 м у населеному пункті. За наявності трьох і більше таких поворотів під знаками встановлюється табличка 7.10 «Кількість поворотів».

Задати питання викладачу

1.4.1 , 1.4.2 , 1.4.3 «Напрямок повороту». Знаки (1.4.1 – рух праворуч, 1.4.2 – рух ліворуч) показують напрямок повороту дороги, позначеної знаками 1.1 і 1.2, напрямок об’їзду перешкоди на дорозі, а знак 1.4.1, крім того, – напрямок об’їзду центра перехрестя з круговим рухом; знак 1.4.3 (рух праворуч або ліворуч) показує напрямок руху на Т-подібних перехрестях, розгалуженнях доріг або об’їзду ділянки дороги, що ремонтується.

1.4.1 «Напрямок повороту»1.4.1
1.4.2 «Напрямок повороту»1.4.2
1.4.3 «Напрямок повороту»1.4.3

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Дорожні знаки «Напрямок повороту» застосовуються для позначення напряму повороту з малим радіусом закруглення. Знак 1.4.3 може встановлюватися на Т-подібних перехрестях і перехрестях з круговим рухом. Знаки 1.4.1–1.4.3 можуть застосовуватися в місцях проведення дорожніх робіт з метою позначення напрямку об’їзду ділянки дороги.

Задати питання викладачу

1.5.1 , 1.5.2 , 1.5.3 «Звуження дороги».Знак 1.5.1 – звуження дороги з обох боків, 1.5.2 – з правого, 1.5.3 – з лівого боку.

1.5.1 «Звуження дороги»1.5.1
1.5.2 «Звуження дороги»1.5.2
1.5.3 «Звуження дороги»1.5.3

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Дані знаки застосовуються для забезпечення безпеки дорожнього руху в місцях, де спостерігається звуження проїзної частини більше ніж на 0,5 м, тому, наближаючись до таких звужень, водій зобов’язаний знизити швидкість і проїхати позначену ділянку з дотриманням заходів безпеки.

Задати питання викладачу


1.7 «Крутий спуск». Знаки 1.6 і 1.7 попереджають про наближення до підйому або спуску, на якому діють вимоги розділу 28 цих Правил.

1.7 «Крутий спуск»1.7

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Попереджувальні знаки «Крутий підйом» і «Крутий спуск» встановлюються відповідно перед підйомами та спусками, на яких діють особливі правила, наведені у пункті 28 цих Правил.

Слід пам’ятати, що в місцях, позначених дорожнім знаком «Крутий підйом», перевагу в русі має транспортний засіб, що рухається на підйом (див. п. 28.1 ПДР). Якщо на підйомі є перехрестя, розташоване ліворуч від проїзної частини, водій, який повертає ліворуч, не має переваги в русі та зобов’язаний пропустити транспортний засіб, що наближається до нього справа (рухається на спуск), згідно з п. 10.11 цих Правил.

Задати питання викладачу

1.8 «Виїзд на набережну або берег». Виїзд на берег водойми, у тому числі на поромну переправу (застосовується з табличкою 7.11).

1.8 «Виїзд на набережну або берег»1.8
7.11	«Поромна переправа»7.11

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Даний знак попереджає водія про те, що через 150–300 м за межами населеного пункту або через 50–100 м у населеному пункті є виїзд на набережну або берег, тому водій повинен вжити заходів щодо зниження швидкості і безпечного проїзду ділянки дороги, де є набережна або водоймище. Знак 1.8 може також позначати поромну переправу, якщо він застосовується з табличкою 7.11 «Поромна переправа».

Задати питання викладачу

1.9 «Тунель». Наближення до споруди, що не має штучного освітлення, оглядовість в’їзного порталу якої обмежена або на під’їзді до неї звужена проїзна частина.

1.9 «Тунель»1.9

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Попереджувальний знак «Тунель» встановлюється для позначення спеціальних споруд, в яких незалежно від наявності освітлення і пори доби водії зобов’язані увімкнути ближнє світло фар згідно з пунктом Правил 9.8 д). Якщо при в’їзді в тунель не видно його протилежного кінця, разом зі знаком 1.9 встановлюється табличка 7.2.1.

Задати питання викладачу

1.10 «Нерівна дорога». Ділянка дороги, що має нерівності проїзної частини – хвилястості, напливи, спучування.

1.10 «Нерівна дорога»1.10

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Нерівна дорога» встановлюється перед ділянками автомобільних доріг, які мають нерівності проїзної частини, напливи, спучування, величина яких перевищує допустимі норми. Даний знак є тимчасовим і встановлюється на період, який необхідний для усунення нерівностей автомобільних доріг.

Задати питання викладачу

1.11 «Пагорб». Ділянка дороги з буграми, напливами чи неплавним стикуванням конструкцій мостів. Знак також може застосовуватися перед штучно створюваними буграми у місцях, де необхідно примусово обмежити швидкість руху транспортних засобів (небезпечні виїзди з прилеглих територій, місця з інтенсивним рухом дітей через дорогу тощо).

1.11 «Пагорб»1.11

Коментар експертаКоментарі користувачів (2)

Знак «Пагорб» встановлюється для попередження про ділянки доріг з буграми і напливами. Цей знак попереджає про наближення до «лежачого поліцейського», неплавних стиків мостів, а також до так званих горбатих мостів. Даний знак попереджає водія про те, що необхідно знизити швидкість руху транспортного засобу під час наближення до таких місць з метою забезпечення безпеки дорожнього руху.

Задати питання викладачу (в обговоренні 2 коментарів)

1.12 «Вибоїна». Ділянка дороги з вибоїнами чи просіданнями дорожнього покриття на проїзній частині.

1.12 «Вибоїна»1.12

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Вибоїна» встановлюється перед ділянками автомобільних доріг, які мають нерівності проїзної частини, просідання дорожнього покриття, величина яких перевищує допустимі норми. Даний знак є тимчасовим і встановлюється на період, який необхідний для усунення нерівностей автомобільних доріг.

Задати питання викладачу

1.13 «Слизька дорога». Ділянка дороги з підвищеною слизькістю проїзної частини.

1.13 «Слизька дорога»1.13

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Даний попереджувальний знак інформує водія про те, що попереду ділянка дороги із слизьким покриттям, тому, наближаючись до такої ділянки, водій зобов’язаний знизити швидкість, щоб проїхати її з дотриманням заходів безпеки і застережних заходів. Знак 1.13 може використовуватися з табличкою 7.13, а на зледенілих ділянках доріг – з табличкою 7.12.

Задати питання викладачу

1.14«Викидання кам’яних матеріалів». Ділянка дороги, на якій можливе викидання гравію, щебеню тощо з-під коліс транспортних засобів.

1.14	«Викидання кам’яних матеріалів»1.14

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак встановлюється для попередження водіїв механічних транспортних засобів про наближення до ділянок доріг, на яких може відбуватися викидання щебеню, гравію і подібних елементів з-під коліс транспортних засобів. Даний знак є тимчасовим і встановлюється на період, який необхідний для усунення явищ викидання каміння з-під коліс транспортного засобу.

Задати питання викладачу

1.15«Небезпечне узбіччя». Підвищене, занижене, зруйноване узбіччя або узбіччя, на якому виконуються ремонтні роботи.

1.15	«Небезпечне узбіччя»1.15

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак інформує водія про те, що узбіччя вздовж автомобільної дороги зруйноване або пошкоджене, тому, виїжджаючи на таке узбіччя, водій зобов’язаний вжити всіх застережних заходів для забезпечення безпеки дорожнього руху. Даний знак є тимчасовим і встановлюється на період, який необхідний для усунення нерівностей узбіччя.

Задати питання викладачу

1.16«Падіння каміння».Ділянка дороги, на якій можуть бути падіння каміння, обвали, зсуви.

1.16	«Падіння каміння»1.16

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак інформує водія про те, що за ходом руху транспортного засобу можливі обвали каміння, грязьові зсуви і сходження снігових лавин, тому, наближаючись до такої ділянки проїзної частини, водій зобов’язаний вжити всіх застережних заходів для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Задати питання викладачу

1.17«Боковий вітер». Ділянка дороги, на якій можливий сильний боковий вітер або його раптові пориви.

1.17	«Боковий вітер»1.17

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Даний знак встановлюється на ділянках доріг, де можливий сильний боковий вітер або його тимчасові пориви. Наближаючись до такої ділянки проїзної частини, водій зобов’язаний знизити швидкість руху свого транспортного засобу і виключити можливість його переміщення за межі смуги руху відповідного напрямку.

Задати питання викладачу

1.18«Низьколітаючі літаки». Ділянка дороги, яка проходить поблизу аеродрому або над якою літаки чи вертольоти пролітають на невеликій висоті.

1.18	«Низьколітаючі літаки»1.18

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Низьколітаючі літаки» інформує водія про те, що за ходом руху транспортного засобу є ділянка проїзної частини, що розташовується поблизу аеродромів та злітно-посадкових смуг, на яких здійснюються зліт та посадка літальних апаратів. Наближаючись до такої ділянки дороги, водій зобов’язаний вжити всіх застережних заходів для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Задати питання викладачу

1.19«Перехрещення з рухом по колу». 

1.19	«Перехрещення з рухом по колу»1.19

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Перехрещення з рухом по колу» встановлюється завчасно перед перехрестями з круговим рухом. Він інформує учасників дорожнього руху про наближення до перехрестя, на якому здійснюється круговий рух. Виїжджати на перехрестя з круговим рухом дозволяється з будь-якої смуги одного напрямку за умови, що крайня права смуга для руху зайнята (пункт Правил 11.2) або рух нею неможливий з технічних причин (вона зруйнована або пошкоджена (див. п. 11.4 даних Правил). Виїжджаючи на перехрестя з круговим рухом, необхідно керуватися дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а за їх відсутності – пунктами 10.11, 11.2 та 16.12 цих Правил дорожнього руху на території України.

Задати питання викладачу

1.20«Перехрещення з трамвайною колією». Місце перетинання дороги з трамвайною колією на перехресті з обмеженою оглядовістю чи поза ним.

1.20	«Перехрещення з трамвайною колією»1.20

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Перехрещення з трамвайною колією» встановлюється завчасно перед таким перехрещенням. Він інформує учасників дорожнього руху про наближення до перехрестя, на якому проїзна частина перетинається з трамвайними коліями на одному рівні. Перетинаючи трамвайні колії, необхідно керуватися дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а за їх відсутності – пунктами 16.11, 16.12, 16.13 цих Правил дорожнього руху.

Задати питання викладачу

1.21«Перехрещення рівнозначних доріг».

1.21	«Перехрещення рівнозначних доріг»1.21

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Перехрещення рівнозначних доріг» встановлюється завчасно перед таким перехрещенням. Він інформує учасників дорожнього руху про наближення до перехрестя, на якому перетинаються дороги, що мають однакове значення. Проїжджаючи через такі перехрестя, водії зобов’язані керуватися вимогами пунктів 10.11 і 16.12 цих Правил дорожнього руху на території України.

Задати питання викладачу

1.22«Перехрещення з другорядною дорогою».

1.22	«Перехрещення з другорядною дорогою»1.22

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Перехрещення з другорядною дорогою» встановлюється завчасно перед таким перехрещенням і позначає головну дорогу (див. визначення «головна дорога» у цих ПДР). Він інформує учасників дорожнього руху про наближення до перехрестя, на якому вони мають перевагу в русі. Проїжджаючи через такі перехрестя, водії зобов’язані дотримуватися заходів безпеки дорожнього руху з метою запобігання виникненню дорожньо-транспортних пригод.

Задати питання викладачу

1.23.1 , 1.23.2 , 1.23.3 , 1.23.4, «Прилягання другорядної дороги». Знак 1.23.1 – прилягання з правого боку, 1.23.2 – з лівого боку, 1.23.3 – з правого і лівого боку, 1.23.4 – з лівого і правого боку.

1.23.1 «Прилягання другорядної дороги»1.23.1
1.23.2 «Прилягання другорядної дороги»1.23.2
1.23.3 «Прилягання другорядної дороги»1.23.3
1.23.4 «Прилягання другорядної дороги»1.23.4

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знаки «Прилягання другорядної дороги» встановлюються завчасно перед перехрестями, де водії, які рухаються головною смугою, мають перевагу в русі перед іншими учасниками, які здійснюють рух з другорядної дороги. Проїжджаючи через такі перехрестя, водії зобов’язані дотримуватися заходів безпеки дорожнього руху з метою запобігання ймовірності виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Задати питання викладачу

1.24 «Світлофорне регулювання». Перехрестя, пішохідний перехід або ділянка дороги, рух на якій регулюється світлофором.

1.24 «Світлофорне регулювання»1.24

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Світлофорне регулювання» встановлюється поза населеним пунктом завчасно перед кожним перехрещенням проїзних частин, рух на яких регулюється світлофором, та інформує учасників дорожнього руху, які наближаються до такого перехрещення, про світлофорне регулювання на перехрещенні.

У населених пунктах знак «Світлофорне регулювання» встановлюється перед першим світлофором при в’їзді в населений пункт або у разі видимості світлофора менше 100 м.

Задати питання викладачу

1.25 «Розвідний міст». Наближення до розвідного моста.

1.25 «Розвідний міст»1.25

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Дорожній знак «Розвідний міст» інформує учасників дорожнього руху, на шляху прямування яких встановлений даний дорожній знак, про наближення до місця, де можливе підняття моста. Також даний знак може позначати наближення до поромної переправи. У такому разі під знаком встановлюється табличка 7.11 «Поромна переправа».

Задати питання викладачу

1.26 «Двосторонній рух». Початок ділянки дороги (проїзної частини) із зустрічним рухом після одностороннього.

1.26 «Двосторонній рух»1.26

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Двосторонній рух» встановлюється в кінці дороги з одностороннім рухом для попередження про її закінчення і наближення до ділянки дороги, на якій організований двосторонній рух. Даний знак може також встановлюватися в тому випадку, коли дорога з розділювальною смугою переходить в дорогу з двостороннім рухом.

В окремих випадках знак «Двосторонній рух» може встановлюватися під час ремонту доріг, на яких рух здійснювався до ремонту тільки в одному напрямку. У таких випадках знак застосовується на жовтому тлі разом зі знаком обмеження швидкості руху.

Задати питання викладачу

1.27 «Залізничний переїзд із шлагбаумом». 

1.27 «Залізничний переїзд із шлагбаумом»1.27
Задати питання викладачу

1.28 «Залізничний переїзд без шлагбаума». 

1.28 «Залізничний переїзд без шлагбаума»1.28

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знаки «Залізничний переїзд із шлагбаумом» і «Залізничний переїзд без шлагбаума» попереджають водіїв про наближення до залізничних переїздів, де діє особливий порядок руху, викладений у розділі 20 цих Правил.

Задати питання викладачу

1.29 «Одноколійна залізниця».Позначення не обладнаного шлаг­баумом переїзду через залізницю з однією колією.

1.29 «Одноколійна залізниця»1.29
Задати питання викладачу

1.30 «Багатоколійна залізниця». Позначення не обладнаного шлагбаумом переїзду через залізницю з двома і більше коліями.

1.30 «Багатоколійна залізниця»1.30

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Дорожні знаки «Одноколійна залізниця»  та «Багатоколійна залізниця»встановлюються безпосередньо перед залізничним переїздом. Дані знаки дозволяють учасникам дорожнього руху, які рухаються проїзною частиною або вздовж неї, правильно оцінити ширину переїзду і перетнути його з дотриманням заходів безпеки. Якщо перед переїздом встановлений світлофор, то ці знаки розміщуються на опорі світлофора, а якщо вона відсутня, то на відстані не менше ніж 20 м від найближчої рейки.

З метою інформування учасників дорожнього руху про наближення до залізничного переїзду поза населеним пунктом встановлюються дорожні знаки 1.31.1–1.31.6 «Наближення до залізничного переїзду».

Задати питання викладачу

1.31.1, 1.31.2, 1.31.3, 1.31.4, 1.31.5, 1.31.6 «Наближення до залізничного переїзду». Додаткове попередження про наближення до залізничного переїзду поза населеними пунктами.

1.31.1 «Наближення до залізничного переїзду»1.31.1
1.31.2 «Наближення до залізничного переїзду»1.31.2
1.31.3 «Наближення до залізничного переїзду»1.31.3
1.31.4 «Наближення до залізничного переїзду»1.31.4
1.31.5 «Наближення до залізничного переїзду»1.31.5
1.31.6 «Наближення до залізничного переїзду»1.31.6

Коментар експертаКоментарі користувачів (15)

Знаки «Наближення до залізничного переїзду» встановлюються поза населеним пунктом та інформують учасників дорожнього руху про наближення до залізничного переїзду.

Знаки 1.31.1 і 1.31.4 встановлюються на відстані 150–300 м від найближчої рейки.

Знаки 1.31.3 і 1.31.6 встановлюються на відстані щонайменше 50 м від найближчої рейки.

Знак 1.31.2 встановлюється на однаковій віддаленості від знаків 1.31.1 і 1.31.3, а знак 1.31.5 – на однаковій віддаленості від знаків 1.31.4 і 1.31.6.

Слід пам'ятати, що обгін транспортних засобів заборонено ближче 100 метрів до залізничного переїзду, обгін необхідно завершити за 50 метрів до знаків 1.31.3 і 1.31.6.

Задати питання викладачу (в обговоренні 15 коментарів)

1.32 «Пішохідний перехід».Наближення до нерегульованого пішохідного переходу, позначеного відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою.

1.32 «Пішохідний перехід»1.32

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Дорожній знак «Пішохідний перехід» інформує учасників дорожнього руху про наближення до місця, де може здійснюватися нерегульований перехід проїзної частини пішоходами. Наближаючись до таких пішохідних переходів, водії зобов’язані знизити швидкість руху свого транспортного засобу, а в разі створення перешкоди або небезпеки для руху пішоходів зупинитися перед пішохідним переходом згідно з пунктом 18.1 цих Правил дорожнього руху.

Задати питання викладачу

1.33 «Діти». Ділянка дороги, на якій можлива поява дітей з території дитячого закладу (дошкільний заклад, школа, оздоровчий табір тощо), що прилягає безпосередньо до дороги.

1.33 «Діти»1.33

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Дорожній знак «Діти» інформує учасників дорожнього руху про наближення до місця, де можливий вихід на проїзну частину дітей. Наближаючись до таких місць, водії зобов’язані знизити швидкість руху свого транспортного засобу, а в разі появи дітей або підлітків на проїзній частині зупинитися з дотриманням Правил дорожнього руху.

Задати питання викладачу

1.34 «Виїзд велосипедистів». Ділянка дороги, на якій можлива поява велосипедистів, або місце перехрещення з велосипедною доріжкою поза перехрестям.

1.34 «Виїзд велосипедистів»1.34

Коментар експертаКоментарі користувачів (1)

Дорожній знак «Виїзд велосипедистів» інформує учасників дорожнього руху про те, що попереду є ділянка проїзної частини, на якій можлива раптова поява велосипедистів. Наближаючись до таких ділянок проїзної частини, водій зобов’язаний знизити швидкість руху свого транспортного засобу, а у разі появи велосипедистів вжити заходів для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Задати питання викладачу (в обговоренні 1 коментарів)

1.35 «Перегін худоби». Ділянка дороги, на якій можлива поява худоби.

1.35 «Перегін худоби»1.35

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Перегін худоби» встановлюється перед ділянками проїзних частин, що знаходяться біля ферм, відкритих загонів, пасовищ, на яких можлива поява худоби. Водієві, який наближається до такої ділянки дороги, необхідно знизити швидкість з метою забезпечення безпеки дорожнього руху на позначеній знаком ділянці дороги.

Задати питання викладачу

1.36 «Дикі тварини». Ділянка дороги, на якій можлива поява диких тварин.

1.36 «Дикі тварини»1.36

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Дикі тварини» встановлюється перед ділянками доріг, на яких можлива поява диких тварин. Водієві, що наближається до такої ділянки дороги, необхідно знизити швидкість з метою забезпечення безпеки дорожнього руху на позначеній знаком ділянці дороги.

Задати питання викладачу

1.37 «Дорожні роботи». Ділянка дороги, на якій виконуються дорожні роботи.

1.37 «Дорожні роботи»1.37

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Знак «Дорожні роботи» розміщується перед ділянками проїзних частин у місцях проведення будь-яких дорожніх робіт. Проїжджаючи такі ділянки, водій зобов’язаний вжити застережних заходів. Місця, де проводяться дорожні роботи, мають огороджуватися бар’єрами, а в темну пору доби мають освітлюватися ліхтарями. У випадках проведення короткострокових робіт, пов’язаних з профілактичним оглядом колодязів підземних інженерних мереж або прибиранням проїзної частини, допускається встановлення знака 1.37 на пересувній опорі на відстані 10–15 м від місця проведення робіт.

Задати питання викладачу

1.38 «Затори в дорожньому русі». Ділянка дороги, де звуження проїзної частини спричиняє затори в дорожньому русі внаслідок виконання дорожніх робіт чи з інших причин.

1.38 «Затори в дорожньому русі»1.38

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Дорожній знак «Затори в дорожньому русі» є тимчасовим і встановлюється в місцях з недостатньою пропускною здатністю проїзної частини дороги або в місцях, де проводяться дорожні роботи.

Задати питання викладачу

1.39 «Інша небезпека (аварійно небезпечна ділянка)».  Небезпечна ділянка дороги у місцях, де ширина проїзної частини, радіуси заокруглень тощо не відповідають вимогам будівельних норм, а також місце або ділянка концентрації дорожньо-транспортних пригод.

У разі встановлення знака 1.39 у місцях або на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод залежно від виду небезпеки разом із знаком обов’язково встановлюються таблички 7.21.1 – 7.21.4.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Дорожній знак «Інша небезпека» інформує учасників дорожнього руху про наближення до місця, де можлива інша небезпека, не передбачена попереджувальними знаками. Наближаючись до таких місць, водії зобов’язані знизити швидкість руху свого транспортного засобу, а в разі виникнення небезпеки для руху зупинитися з дотриманням вимог Правил щодо зупинки і стоянки.

Задати питання викладачу

1.40«Кінець дороги з удосконаленим покриттям». Перехід дороги з удосконаленим покриттям у гравійну чи ґрунтову дорогу.  

1.40	«Кінець дороги з удосконаленим покриттям»1.40

Коментар експертаКоментарі користувачів (1)

Знак попереджає учасників дорожнього руху, що через кілька метрів дорога з удосконаленим покриттям (цементобетонне, асфальтобетонне, залізобетонне та ін. покриття) перейде в гравійну або грунтову.

Попереджувальні знаки призначені для інформування учасників дорожнього руху про наближення до небезпечної ділянки дороги і характер небезпеки. Вирізняючою ознакою більшості попереджувальних знаків є форма: рівносторонній трикутник з червоною облямівкою. Виняток становлять знаки 1.4.1 – 1.4.3 «Напрямок повороту», 1.29 «Одноколійна залізниця», 1.30 «Багатоколійна залізниця»,1.31.1–1.31.6 «Наближення до залізничного переїзду».

Попереджувальні знаки (крім знаків 1.4.1 – 1.4.3 «Напрямок повороту», 1.29 «Одноколійна залізниця», 1.30 «Багатоколійна залізниця», 1.31.1–1.31.6 «Наближення до залізничного переїзду») поза населеними пунктами встановлюються завчасно на відстані 150–300 м, а в населених пунктах – на відстані 50–100 м від небезпечної ділянки.

Попереджувальні дорожні знаки 1.4.1 – 1.4.3 «Напрямок повороту», 1.29 «Одноколійна залізниця», 1.30 «Багатоколійна залізниця» встановлюються безпосередньо в небезпечному місці. За потреби попереджувальні знаки можуть встановлюватися і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1, розміщеній під знаком.

Знаки 1.8, 1.13 1.14, 1.15, 1.16, 1.25, 1.27, 1.28, 1.33 і 1.37 мають дублюватися за межами населеного пункту, а знаки 1.33 і 1.37 – і в населеному пункті. Дублюючий знак має бути встановлений на відстані не менше ніж 50 м від небезпечної ділянки.

Задати питання викладачу (в обговоренні 1 коментарів)

Попереджувальні знаки, за винятком знаків 1.4.1 - 1.4.3, 1.29 1.30 1.31.1-1.31.6, установлюються поза населеними пунктами на відстані 150-300 м, у населених пунктах – на відстані 50-100 м до початку небезпечної ділянки.

У разі потреби знаки встановлюються і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1. Знаки 1.6 і 1.7 встановлюються безпосередньо перед початком підйомів або спусків, розташованих один за одним.

На знаках 1.23.1 - 1.23.4 зображення прилягань відповідає реальній конфігурації перехрестя.

Знаки 1.23.3 і 1.23.4 встановлюються, коли відстань між приляганнями другорядних доріг менше ніж 50 м у населених пунктах і 100 м – поза ними.

Знаки 1.29 і 1.30 встановлюються безпосередньо перед залізничним переїздом.

Знак 1.31.1 установлюється з першим (головним) по ходу руху знаком 1.27 або 1.28, знак 1.31.4 – з дублюючим, який встановлюється на лівому боці проїзної частини, знаки 1.31.3 і 1.31.6 – з другим знаком 1.27 або 1.28, знаки 1.31.2 і 1.31.5 самостійно (на рівномірній відстані між першим і другим знаками 1.27 або 1.28).

Знак 1.37 може бути встановлено на відстані 10-15 м до місця виконання короткотермінових дорожніх робіт на проїзній частині в населеному пункті.

Поза населеними пунктами знаки 1.8, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.25, 1.27, 1.28, 1.33 і 1.37, а в населених пунктах знаки 1.33 і 1.37 повторюються. Наступний знак встановлюється на відстані щонайменше 50 м до початку небезпечної ділянки.

Знаки 1.10, 1.12, 1.14, 1.15, 1.37 і 1.38 – тимчасові і встановлюються на період, необхідний для виконання відповідних робіт на дорозі.

Задати питання викладачу (в обговоренні 1 коментарів)