22. Перевезення вантажу

22.1. Маса вантажу, що перевозиться, і розподіл навантаження на осі не повинні перевищувати величин, визначених технічною характеристикою даного транс­портного засобу.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

На кожний транспортний засіб складається технічна документація, в якій зазначені всі його основні технічні параметри. Перш ніж сісти за кермо транспортного засобу, водій зобов’язаний знати максимально допустиму масу вантажу, яку він може перевезти транспортним засобом, і її розподіл по осях, для того щоб раціонально спланувати маршрут свого руху.

Задати питання викладачу

22.2. Водій перед початком руху зобов’язаний перевірити надійність розташування і кріплення вантажу, а під час руху – контролювати це, щоб запобігти його падінню, волочінню, травмуванню супроводжуючих осіб чи створенню перешкод для руху.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Зміщення погано закріпленого вантажу може призвести до виникнення дорожньо-транспортної пригоди, тому для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний перед початком руху перевірити надійність кріплення і правильність розташування вантажу, а під час руху транспортного засобу стежити за його станом.

Задати питання викладачу

22.3. Перевезення вантажу дозволяється за умови, що він:

а)не наражає на небезпеку учасників дорожнього руху;

Задати питання викладачу

б)не порушує стійкості транспортного засобу і не утруднює керування ним;

Задати питання викладачу

в)не обмежує водієві оглядовості;

Задати питання викладачу

г)не закриває зовнішніх світлових приладів, світлоповертачів, номерних і розпізнавальних знаків, а також не перешкоджає сприйманню сигналів, що подаються рукою;

Задати питання викладачу

ґ)не створює шуму, не піднімає пилу та не забруднює проїзну частину і навколишнє середовище.

ПДР: перевезення вантажу дозволяється за умови

Коментар експертаКоментарі користувачів (1)

Під час перевезення вантажу з метою забезпечення безпеки дорожнього руху мають бути виконані всі умови, перелічені в даному пункті Правил дорожнього руху. При недотриманні хоча б одного пункту перевезення вантажу забороняється.

Задати питання викладачу (в обговоренні 1 коментарів)

22.4. Вантаж, що виступає за габарити транспортного засобу спереду або ззаду більш як на 1 м, а за шириною перевищує 0,4 м від зовнішнього краю переднього або заднього габаритного ліхтаря, повинен бути позначений відповідно до вимог підпункту «з» пункту 30.3 цих Правил.

ПДР: вантаж, який виступає за габарити ТЗ ПДР: вантаж, який виступає за габарити ТЗ

Коментар експертаКоментарі користувачів (1)

Вантаж, який виступає за габарити транспортного засобу, може стати причиною виникнення дорожньо-транспортної пригоди, тому, якщо він виступає за допустимі діапазони, зазначені в даному пункті ПДР, він має бути позначений розпізнавальним знаком «Негабаритний вантаж». Спеціальні світлоповертальні смужки розпізнавального знака «Негабаритний вантаж» дозволяють іншим учасникам дорожнього руху виявити небезпеку і вжити заходів для запобігання розвитку небезпечної ситуації на дорозі.

Розпізнавальний знак «Негабаритний вантаж»
Задати питання викладачу (в обговоренні 1 коментарів)

22.5. За спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

 Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

 Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

 Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Наказом Державної служби автомобільних доріг України та Міністерством внутрішніх справ України затверджено від 07.05.08 Технологічний регламент № 219/198, який визначає процедуру габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування за допомогою стаціонарних або пересувних пунктів габаритно-вагового контролю. Габаритно-ваговий контроль здійснюється уповноваженими Укравтодором дорожніми підприємствами та організаціями спільно з відповідними підрозділами Національної поліції виключно у пунктах габаритно-вагового контролю. Пересувний пункт габаритно-вагового контролю має обладнуватися відповідними знаками та обладнанням. До пересувного пункту габаритно-вагового контролю транспортні засоби направляються відповідним підрозділом Національної поліції. У пункті габаритно-вагового контролю транспортний засіб перевіряється на відповідність вимогам пункту 22.5 Правил дорожнього руху. Якщо транспортний засіб відповідає вимогам пункту 22.5, він продовжує свій рух, якщо ж мають місце порушення, то складається акт у двох примірниках (другий примірник передається водієві) і водій зобов’язаний сплатити за проїзд автомобільними дорогами загального користування (від пункту завантаження до пункту розвантаження), після чого співробітники підрозділу Національної поліції видають дозвіл на подальший рух такого транспортного засобу.

Водій великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність до встановлених нормативів за допомогою будь-яких засобів і способів, попередньо сплативши за проїзд автомобільними дорогами загального користування від місця завантаження до пункту габаритновагового контролю. Після приведення транспортного засобу у відповідність до вимоги пункту 22.5 Правил дорожнього руху має бути проведений повторний габаритно-ваговий контроль. За умови виконання пункту 22.5 Правил дорожнього руху транспортний засіб може продовжити рух до місця призначення без внесення будь-якої оплати за користування автомобільними дорогами загального призначення від пункту габаритно-вагового контролю до пункту розвантаження.

Задати питання викладачу

22.6. Транспортні засоби, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, повинні рухатися з увімкненим ближнім світлом фар, задніми габаритними ліхтарями та встановленими розпізнавальними знаками, передбаченими пунктом 30.3 цих Правил, а великовагові та великогабаритні транспортні засоби – також з увімкненим проблисковим маячком (проблисковими маячками) оранжевого кольору.

ПДР: ТС, здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів

Коментар експертаКоментарі користувачів (1)

З метою забезпечення безпеки дорожнього руху на транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, мають бути увімкнені ближнє світло фар і задні габаритні ліхтарі, а також повинні бути встановлені розпізнавальні знаки «Інформаційна таблиця небезпечного вантажу» і «Знак небезпеки».

На великовагових і великогабаритних транспортних засобах має бути крім ближнього світла фар і задніх габаритних ліхтарів додатково увімкнений проблисковий маячок оранжевого кольору, а також мають бути встановлені розпізнавальні знаки відповідно до пункту 30.3 з) даних Правил.

Розпізнавальний знак «Інформаційна таблиця небезпечного вантажу»
Задати питання викладачу (в обговоренні 1 коментарів)