25. Рух транспортних засобів у колонах

25.1. На кожному транспортному засобі, що рухається в складі колони, встановлюється розпізнавальний знак «Колона», передбачений підпунктом «є» пункту 30.3 цих Правил, і вмикається ближнє світло фар.

Розпізнавальний знак може не встановлюватися, якщо колону супроводжують оперативні транспортні засоби з увімкненими червоним, синім і червоним, зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками та (або) спеціальними звуковими сигналами.

Розпізнавальний знак «Колона»
Задати питання викладачу (в обговоренні 2 коментарів)

25.2. Транспортні засоби повинні рухатися в колоні лише в один ряд якнайближче до правого краю проїзної частини, за винятком випадків, коли вони супроводжуються оперативними транспортними засобами.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Даний пункт Правил визначає розташування колони в межах смуги для руху транспортних засобів. Виїжджати на суміжну ліву смугу транспортним засобам, що рухаються в колоні, не забороняється у наступних випадках: для об’їзду перешкоди на смузі руху колони, об’їзду транспортних засобів, що стоять, повороту ліворуч, розвороту, а також якщо вони супроводжуються транспортними засобами оперативних служб з червоним, синім і червоним, зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками та (або) спеціальними звуковими сигналами.

Задати питання викладачу

25.3. Швидкість руху колони та дистанція між транс­портними засобами встановлюються старшим колони або за режимом руху головної машини відповідно до вимог цих Правил.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Швидкість колони не повинна перевищувати загальних і спеціальних обмежень швидкості руху, встановлених цими Правилами дорожнього руху. Швидкість руху в колонах встановлюється і контролюється першою машиною, що рухається в колоні. Встановлені обмеження швидкості руху (розділ 12 цих Правил) не поширюються на транспортні засоби, що рухаються в колоні, яку супроводжують оперативні транспортні засоби.

Задати питання викладачу

25.4. Колона, що рухається без супроводження оперативними транспортними засобами, повинна бути розділена на групи (не більше п’яти транспортних засобів у кожній), дистанція між якими повинна забезпечувати можливість обгону групи іншими транспортними засобами.
ПДР: колона без супроводження

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

З метою забезпечення можливості обгону колони транспортних засобів окремими транспортними засобами колона має бути розділена на групи (не більше п’яти транспортних засобів у кожній). Дистанція між такими групами повинна бути достатньою для безпечного виконання маневру обгону, якщо колона рухається дорогою, на якій є по одній смузі для руху в кожному з напрямків.
Правилами забороняється обганяти, випереджати, займати місце в колоні або рухатися за колоною з такою ж швидкістю, якщо колона транспортних засобів супроводжується оперативними транспортними засобами.

Задати питання викладачу

25.5. У разі зупинки колони на дорозі на всіх транспортних засобах вмикається аварійна сигналізація.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Даний пункт Правил дорожнього руху підкреслює вимогу пункту 9.9 д), згідно з якою під час зупинки колони на всіх транспортних засобах має бути увімкнена аварійна світлова сигналізація.

Задати питання викладачу

25.6. Іншим транспортним засобам забороняється займати місце для постійного руху в колоні.

Коментар експертаКоментарі користувачів (0)

Займати місце для постійного руху в колоні забороняється, оскільки такий рух може бути небезпечним для водіїв, які не володіють інформацією про порядок руху колони і порядок подання попереджувальних сигналів в колоні.

Задати питання викладачу