Вступ

Знайомство з розміткою
    Дорожня розмітка, як і знаки, є досить ефективним методом організації дорожнього руху. Цінність дорожньої розмітки полягає в тому, що вона встановлює особливий порядок руху, будучи одночасно гарним візуальним засобом для орієнтування водіїв транспортних засобів і пішоходів.
    Розмітка може бути постійною та тимчасовою. Тимчасова дорожня розмітка має перевагу перед постійною розміткою.

   Дорожня розмітка поділяється на горизонтальну та вертикальну і використовується окремо або разом з дорожніми знаками, вимоги яких вона підкреслює або уточнює.

    Горизонтальна дорожня розмітка встановлює певний режим і порядок руху. Наноситься на проїзній частині або по верху бордюру у вигляді ліній, стрілок, написів, символів фарбою чи іншими матеріалами відповідного кольору. Основне призначення горизонтальної розмітки - оптимальний розподіл транспортних потоків на проїзній частині та упорядкування руху транспортних засобів дорогами загального користування. За допомогою ліній горизонтальної розмітки можуть бути запроваджені обмеження в русі, а також  вказівки для водіїв про умови та напрямки руху транспортних засобів.
     
    Вертикальна розмітка наноситься у вигляді смуг білого і чорного кольору на дорожніх спорудах та елементах обладнання доріг. Вона призначена для інформування водіїв та інших учасників дорожнього руху про габарити дорожніх споруд та елементів обладнання доріг.

    Кожному виду розмітки присвоєний номер: перша цифра позначає групу розмітки (1 - горизонтальна, 2 - вертикальна), друга цифра позначає порядковий номер розмітки в групі, третя - різновид розмітки.
    Якого кольору може бути дорожня розмітка? Лінії горизонтальної розмітки мають білий колір. Синій колір має лінія Разметка 1.1 , якщо нею позначаються майданчики для паркування, відведені на проїзній частині. Жовтий колір мають лінії Разметка 1.4 , Разметка 1.10.1 , Разметка 1.10.2 , Разметка 1.17 , а також лінія Разметка 1.2 , якщо нею позначаються межі смуги для руху маршрутних транспортних засобів. Червоно-білий колір мають лінії Разметка 1.14.3 , Разметка 1.14.4 , Разметка 1.14.5 , Разметка 1.15 . Оранжевий колір мають лінії тимчасової розмітки.
Дорожня розмітка повинна бути видимою учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби на відстані, що забезпечує безпеку руху. На ділянках доріг, на яких є труднощі для видимості учасниками дорожнього руху дорожньої розмітки (сніг, бруд тощо) або дорожня розмітка не може бути відновленою, установлюються відповідні за змістом дорожні знаки.
    В даний час для нанесення розмітки використовують фарби, термопластики, стрічки-напівфабрикати, кольорові асфальто- і цементобетони, кнопки, металеві та керамічні плити і т. п. Найбільшого поширення набули фарби і термопластики, що пов'язано в основному з можливістю механізувати процеси розмітки.
   Для поліпшення видимості розмітки і зорової орієнтації водіїв в темну пору доби на ділянках доріг без штучного освітлення розмітку можна виконувати з застосуванням світловідбиваючих матеріалів.  
    Наявність і параметри розмітки на проїзній частині впливають на психічну та фізіологічну напруженість водія. Прагнення водія підтримувати цю напруженість на оптимальному рівні примушує його вибирати відповідну цій меті швидкість і траєкторію руху.
   Знання принципів дії дорожньої розмітки та вимог, які спрямовані до учасників дорожнього руху, - це необхідна умова безпеки на дорозі. 
Коментарі •
user-photo