Вступ

Автомобіль вимагає постійного догляду і обслуговування - аксіома. Мало просто заливати вчасно бензин і заїжджати на мийку, потрібно ще підтримувати справний технічний стан, вчасно міняти "розхідники", стежити за геометрією рульового керування, шинами і т.д. Все це вимагає часу і, на жаль, грошей, часто-густо грошей досить відчутних. Але, все, що ми вкладаємо в автомобіль, ми інвестуємо у власну безпеку - це вам скаже будь-який механік СТО. Він, правда, може скромно промовчати про те, що інвестиції такі часом бувають надмірними, коли овес явно перевершує потреби "коня". Але, оскільки СТО не благодійна організація, а бізнес, їх завдання №1 - заробити якомога більше грошей, решта - другорядне. Ось, тому і трапляються часто курйози типу заміни літнього повітря в шинах на зимове, накачування тих же шин азотом, заміни хороших деталей на такі ж гарні (це в кращому випадку) і т.п. :joy:

Відверто кажучи - не тільки на СТО клієнтам, що слабо розбираються в цьому питанні  "впарюють" і "втюхують", це процвітає повсюдно, досить поглянути на ринок "ліків від усіх хвороб" або чарівних миючих засобів, які здатні знищити будь-яке забруднення, але одночасно ніжно доглядають за шкірою рук. Це давно вже стало нормою нашого життя - не вір рекламі, не довіряй продавцям.:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Звичайно, щоб не стати жертвою подібних "продавців послуг", бажано самому розбиратися в принципах будови і роботи різних вузлів вашого автомобіля. Але це далеко не кожному по плечу. Та й ні до чого це, чесно кажучи. Кожен з нас зайнятий в житті своєю справою, саме в ній він професіонал, а інші питання ми хочемо довіряти іншим професіоналам. Ну, справді, не вступати же до медінституту, щоб проконтролювати правильність рекомендацій лікаря!

Ну, не може бути людина "підкована" у всіх питаннях буття однаково добре, але деякі елементарні знання ще нікому не зашкодили. Особливо, якщо знання ці не вимагають якихось особливих зусиль - просто трохи часу на ознайомлення.

Саме тому давайте трошки розширимо свій світогляд і підвищимо автомобільну ерудицію. Повторюся, ми не будемо лізти в технічні хащі, а поговоримо про суто побутові аспекти, які повинні бути зрозумілі будь-якій домогосподарці, яка експлуатує автомобіль.

Коментарі •
user-photo
Завантаження