Загальні правила для ВСІХ перехресть.

Для початку потрібно сформулювати і добре зрозуміти чотири правила, які ми повинні пам'ятати і застосовувати завжди, на будь-якому перехресті. Ось вони:

ПРАВИЛА ДЛЯ ВСІХ ПЕРЕХРЕСТЬ:

Правило 1.

Забороняється в'їжджати на перехрестя, якщо за ним утворився затор.

Звичайно, мається на увазі той затор, який може змусити водія зупинитися на перехресті, перегородивши своїм автомобілем дорогу, що перетинається:


Якщо вам потрібно в іншому напрямку, туди, де затору немає – їдьте на здоров'я.

Ігнорування цього простого правила часто закінчується так:Стоятимуть у заторі всі – і ті, хто його організував, і ті, хто виявився випадковою жертвою обставин. Шкода, що багато наших водіїв розуміти цього не хочуть і продовжують їхати, поки не упруться в бампер авто, що стоїть попереду.

*******************************************

Правило 2

Водій, що повертає ліворуч або праворуч, повинен пропустити пішоходів, що переходять проїжджу частину, на яку він повертає.Це правило працює завжди та скрізь, винятків немає. Навіть якщо пішохід переходить на сигнал, що забороняє йому рух,  це не дає нам права наїхати на нього, правда?

А при повороті направо – пропустити велосипедистів, що рухаються прямо.

*******************************************

Правило 3.

При одночасному праві на рух у трамвая та нерейкового ТЗ, трамвай має перевагу, незалежно від напрямку його руху.

Тут зробимо зупинку і докладно розберемося з терміном "одночасність права на рух" стосовно регульованого перехрестя. Скажу відразу – трамвай має перевагу не у 100% випадків, це важливо.

Отже. Право на рух у двох водіїв буде одночасним лише тоді, коли повністю співпадають сигнали світлофорів, якими вони керуються. Таке буває, якщо обидва їдуть на основний зелений сигнал.

Якщо у когось включена стрілка у додатковій секції, право на рух одночасним уже не буде. Чому? А тому, що стрілка з червоним, дозволяючи рух, зобов'язує поступитися дорогою. А стрілка із зеленим дає перевагу перед усіма. І цей принцип поширюється на всіх, без винятку, зокрема і на трамваї – пам'ятаєте? В уроці про сигнали світлофора на цьому було наголошено.


На цих картинках і для трамвая, і для автомобіля включений основний зелений сигнал, тобто їхнє право на рух абсолютно одночасне. В обох випадках трамваї мають перевагу, вони проїдуть першими.


А тут для трамвая включена стрілка з основним червоним сигналом - він повинен поступитися дорогою і автомобілю (зверху), і навіть велосипедисту (знизу). Все тому, що такий сигнал має додаткову умову - поступитися дорогою. Тут право на рух вже одночасним назвати не можна, водій трамвая має виконати додаткову вимогу світлофора.

Таким чином, трамвай на регульованому перехресті поступається дорогою тільки в одному випадку - якщо він їде за стрілкою, що включена з основним червоним (жовтим) сигналом.

* За межами перехрестя діє ще один виняток – не має переваги трамвай, що виїжджає з депо. Чому? Проста відповідь - така трамвай не видно оточуючим на достатній відстані. Але це випадок не такий частий.

*******************************************

Правило 4.

При одночасному праві на рух водій, що повертає ліворуч, повинен пропустити зустрічний транспорт, що рухається прямо чи праворуч.

Лівий поворот - вічна проблема водіїв-початківців. Насправді великих складнощів немає. Якщо обидва зустрічні водії бачать основний зелений сигнал, той, хто повертає ліворуч, повинен пропустити зустрічний транспорт - він перетинає його траєкторію.На малюнку водій червоного автомобіля, повертаючи ліворуч, має такий же зелений сигнал, як і зустрічні білий та блакитний – у всіх право на рух одночасне. Тому поступитися дорогою має червоний.

* Зайвий раз хочу звернути вашу увагу на те, що знаки пріоритету тут не діють - перехрестя регульоване.На цій картинці та сама історія – ми повертаємо на основний зелений, у зустрічного сигнал такий самий – його треба пропустити. Якщо ж у виконуючого лівий поворот включений основний зелений (або стрілка із зеленим), а у зустрічного стрілка з червоним, - перевага буде на боці того, що повертає наліво, воно випливає із сигналів їх світлофорів.


Ось реальна ситуація, коли при повороті ліворуч пропускати зустрічний транспорт не потрібно. Давайте поміркуємо – який може бути сигнал світлофора у того, хто їде назустріч? Рух прямо зустрічним заборонено - навіть теоретично не може бути зеленого сигналу назустріч зеленому зі стрілкою. Отже, там може бути тільки стрілка для повороту праворуч з червоним, а вона зобов'язує поступитися дорогою, правильно? Таким чином, всі пазли складаються - ми повертаємо ліворуч безперешкодно, зустрічні при повороті праворуч поступаються нам дорогою.


Ось ще один приклад такого положення – тут видно всі сигнали, з яких випливає:

- білий автомобіль – стоїть на місці, у нього червоний сигнал;

- синій - поступається дорогою (стрілка з червоним);

- червоний - проїжджає перехрестя першим, у нього стрілка з зеленим.

* Не звертайте уваги на колір стрілочок, що показують траєкторії, вони в даному випадку зроблені не по черговості, а за кольором самих автомобілів.

Коментарі •
user-photo
Завантаження