Вступ. Термінологія.

Парковка - горе наших міст. Забиті машинами вулиці, тротуари і двори - наша неминуча розплата за автомобілізацію. Кількість транспорту зростає буквально щодня і з цим щось потрібно робити.


27 вересня 2018 року набрав чинності окремий "Закон про паркування", згідно з яким за порушення правил зупинки і стоянки ТЗ (транспортний засіб) може бути піддано примусової евакуації, якщо він створює перешкоди для руху, а штраф може бути адресований не водієві, а власнику, на підставі фото- відеофіксації порушення. Тепер поліцейським і так званим інспекторам з паркування навіть не потрібно вступати в особистий контакт з водієм, досить папірця під щіткою на вітровому склі.

Все це чинить додатковий тиск на водіїв і змушує ставитися до питань зупинки і стоянки набагато уважніше, ніж раніше.

Що може допомогти нам уникнути непотрібних штрафів? Не буду оригінальним - тільки впевнене володіння питанням, тільки знання всіх нюансів ПДР в цій частині.

А в ПДР з приводу зупинки і стоянки написано ОЙ, як багато, - здається, що ніколи в цьому до кінця не розібратися.

Але не поспішайте - спокійно, без паніки, озброївшись логікою і здоровим глуздом, ми опануємо цією премудрістю.

Оскільки зупинка і стоянка, як кажуть в Одесі, це дві великі різниці, давайте почнемо розбиратися з питанням з самого початку - чітко позначивши терміни.Зупинка - перші 5 хвилин після припинення руху ТЗ. Це може бути і більший час, протягом якого йде процес розвантаження/завантаження вантажу або посадки/висадки пасажирів. Якщо ж цих маніпуляцій не спостерігається, рівно через 5 хвилин зупинка автоматично перетворюється в стоянку.


Стоянка - нерухомий стан ТЗ, через 5 хвилин після припинення руху, за умови відсутності ознак розвантаження/завантаження або посадки/висадки пасажирів.

Таким чином, стоянка є логічним продовженням зупинки. Можна виконати тільки зупинку без стоянки, але неможливо перебувати в стані стоянки, минаючи стадію зупинки.

Крім того, все, про що піде мова нижче, буде пов'язано тільки з тими випадками, коли водій зупинився добровільно, тобто за власним бажанням або за бажанням пасажира.Але ж бувають випадки, коли ми зупиняємося під тиском обставин, а не з власної волі. Це називається вимушена зупинка.


Вимушена зупинка - це припинення руху по одній з наступних причин:

 - вимога працівника поліції;

 - самопочуття водія або пасажира;

 - осліплення водія світлом фар;

 - підозра на технічну несправність транспортного засобу;

 - небезпека, створювана вантажем, що перевозиться;

 - виникнення перешкод для руху.Така зупинка місця не вибирає - де трапилася неприємність, там і зупинимося. Але і це ще не все. Ще один випадок - зупинка для виконання вимог Правил. Дивно, що в самих Правилах такий варіант зупинки обходиться мовчанням. Але ж нас весь час щось зупиняє в дорозі - сигнали світлофорів, пішоходи на "зебрі",  Знак 2.2 , закритий шлагбаум перед ж/д переїздом і т.п. І назвати ці зупинки добровільними теж язик не повертається - це неминучість, яку ми усвідомлюємо і терпимо заради безпеки, але все ж таки ...


Давайте просто домовимося - в цьому уроці мова піде тільки про зупинки добровільні, коли у водія є вибір - зупинитися чи ні.Тепер можна тиснути "Продовжити" і приступати до основної страви нашого меню ...
Коментарі •
user-photo