Вступ

Эпіграф:

"Волны перекатывались через мол и падали вниз стремительным домкратом" И.Ильф, Е.Петров "Золотой теленок".
Домкрат - пристрій для підняття і утримання тяжких предметів і конструкцій.

Залежно від призначення, вантажопідйомності і інших характеристик домкрати можна розділити на автомобільні, промислові і будівельні.

Головна відмінність домкрата від інших вантажопідйомних пристроїв в тому, що він завжди встановлюється під вантаж, а отже, штовхає його від низу вгору.

Стосовно транспорту - якщо є необхідність зняття/установки одного або декількох коліс, приміром, то такі операції виконуються за допомогою спеціальних пристосувань, одним з яких, у будь-якому випадку, є домкрат.

Інші варіанти устаткування СТО, такі, як підйомник, не що інше, як той же домкрат більшої вантажопідйомності, що дозволяє підняти і вивісити автомобіль цілком, що дуже зручно при його ремонті і обслуговуванні.

На фото деякі варіанти підйомників для автосервісу.

Але підйомник - домкрат стаціонарний і відноситься до професійного устаткування, нас же цікавитимуть лише ті з них, які можна легко возити у багажнику і використати самостійно у будь-якій точці шляху, якщо виникне така необхідність, тобто домкрати суто "побутового" призначення.

Домкрати автомобільні бувають наступних видів:

- Рейкові;

- Гвинтові;

- Гідравлічні;

- Пневматичні.

Кожен з них має як переваги, так і недоліки і свою сферу застосування.

Але оскільки ми не ставимо собі метою відкрити прямо тут "Академію домкратів" і досконально розбиратися в нюансах кожної конструкції, обмежимося лише загальними, найпростішими відомостями про кожен тип.Коментарі •
user-photo
Завантаження