Вступ

Інформаційно-вказівні знаки вводять або скасовують певні режими руху, а також інформують про розташування населених пунктів та інших об'єктів.

Вони мають прямокутну форму і призначені для оповіщення водіїв та інших учасників руху про особливості дорожньої обстановки, найменування населених пунктів, порядок їх проїзду та встановлення режимів руху на окремих ділянках доріг.

Знаки цієї групи мають різне походження. Зелений фон - ознака автомагістралі, синій - всіх інших автомобільних доріг, білий - населеного пункту. Жовтий фон застосовується у разі організації об'їзду ділянок дороги, що ремонтуються.

На вказівниках, призначених для встановлення на автомагістралях (з зеленим фоном), напис, що містить назви населених пунктів або об'єктів, рух до яких здійснюється по іншій дорозі (не автомагістралі) або що знаходяться в населеному пункті, що межує з цією дорогою, повинен бути виконаний на вставці відповідно з синім або білим фоном.

На знаках, призначений для встановлення на інших дорогах (з синім фоном), напис, що містить назви населених пунктів або об'єктів, рух до яких здійснюється по автомагістралі або що знаходяться в населеному пункті, що межує з цією дорогою, повинен бути виконаний на вставці відповідно із зеленим або білим фоном.

Інформаційно-вказівні знаки, як правило, прямокутні; однак покажчики напрямку можуть мати форму подовженого, що закінчується стрілкою, прямокутника, довга сторона якого розташована горизонтально.

На інформаційно-вказівні знаки нанесені білі або світлі позначення або написи на темному фоні або темні позначення або написи на білому або світлому фоні; червоний колір може використовуватися лише як виняток і ніколи не повинен переважати.

Знаки, що позначають тимчасові умови, такі як дорожні роботи, зміна напрямку руху або об'їзди, то знак може мати жовтий фон із чорними символами та написами.
Коментарі •
user-photo
Завантаження