0%

1. Що спонукало створити цей курс.

Слідом за інтенсивною автомобілізацією, настала ера заселення наших легковиків в індивідуальні та колективні, металеві та цегляні, дорогі та не зовсім дешеві гаражі. Автор у юності попрацював слюсарем ремонтником в районному автопідприємстві, тому зручність обслуговування автомобіля у приміщенні та незручність роботи поза гаражем, випробував на собі. Вони також, здебільшого, очевидні всім, хто на сьогодні не має гаража. Особливо болісною є відсутність гаража для тих, хто його з якихось причин втратив. Одна справа, мати лом, скребок та лопату в гаражі для прибирання снігу від воріт, там же зарядку для розігріву акумулятора або навіть пусковий зарядний пристрій. Зовсім інша річ, підійти з ранку до кучугури снігу з машиною. Поки розгріб, завів та виїхав – промочив взуття та застудився. Тим, хто експлуатує автомобіль щодня, гараж потрібен для забезпечення повсякденної готовності до поїздки. Тим, хто їздить тільки на дачу, він потрібен з іншої причини, адже машина, гараж і погріб у цьому випадку -складові способу життя. Згодом частина старих, але обладнаних гаражів у містах здаватиметься в оренду за дедалі вищими цінами. Власники ще радянських машин, основні власники старих гаражів, за віком перестануть на них їздити, а їхні діти чи онуки будуть експлуатувати в доробленому гаражі сучасну машину або здавати впорядкований гараж, щоб накопичити на її покупку.

Якщо вже вам пощастило мати гараж, то потреба його впорядкувати та оздобити на повне своє задоволення відразу чи пізніше, але виникне обов'язково. Забитий по всьому об'єму непотрібним мотлохом, навіть не пофарбований всередині, гараж характеризує господаря не з кращого боку. Більшість власників обладнає свої гаражі до рівня розумних зручностей, але тим, кому статус не дозволяє мати дешевий автомобіль, доведеться прагнути до відповідного автомобілю рівня гаража. Вкладені в гараж та його обладнання гроші десятиліттями тільки приростають і найближчими роками зі швидкістю навіть більшою, ніж швидкість зменшення ціни автомобіля, якщо він сумує заіндевілий і «бездомний». У 1994 році осередок у нашому кооперативному гаражі коштував $350. Тоді гараж коштував набагато нижче 20-річної іномарки, тепер такий же, не обладнаний осередок, коштує на рівні дуже пристойної машини з пробігом. Цей приклад наведений мною для того, щоб ще раз наголосити, що обладнаний гараж, це придбана на десятиліття для сім'ї та роду нерухомість, а автомобіль – транспортний засіб, що досить швидко застаріває. Цю улюблену іграшку дорослої людини через 4-10 років захочеться замінити.

Зручні в експлуатації ворота, достатнє для експлуатації автомобіля обладнання, вільна підлога та сучасний погріб – основні складові якості та ціни гаража.

За рідкісними винятками всі знову ощасливлені власники гаражів, або тільки ділянки під нього, починають копати в глибину. Трапляється, на жаль, що вони риють котлован для того, щоб спорудити в гаражі приміщення під ним для псування продуктів і шкідливого впливу цієї ями на автомобіль, а також створення собі багатьох приводів для жорстокої самокритики при експлуатації комплексу гараж-автомобіль-погріб. Безсумнівно, що погріб, у якому надійно зберігається значний запас продуктів, що все більше піднімаються в ціні, не тільки надає додаткову впевненість, а й розширює можливості сім'ї. Хороший погріб – це додатковий «вектор свободи», подібний до вектору вашої свободи від наявності автомобіля, якщо він «на ходу», а погріб не порожній. Нормальний погріб – це придбання сім'ї зі списку: житло, дача; гараж; машина … Можна непогано жити і без цього переліку, але значно краще, якщо в наших умовах і ще на багато років наперед, цей перелік включатиме гараж з погребом. Наявність погребу неподалік міської квартири змінює, певною мірою, спосіб життя сім'ї.

Один з основних розділів даного курсу має на меті у м'якій рекомендаційній формі переконати серйозного та повного сил чоловіка обладнати гараж за пропонованим проектом, а також сценарієм майбутньої експлуатації. Вам має бути зручно: відчиняти – закривати ворота; заїжджати в гараж та виїжджати з нього; обслуговувати та ремонтувати машину; завантажувати запаси в погріб і взимку спускатися в нього за продуктами. Після вимушеного нічного заїзду в гараж з повними снігу та піску арками коліс не захаращена підлога спонукає без великих трудовитрат та часу знову навести в гаражі чистоту.

Перший погріб автор курсу збудував на попередній дачі майже 30 років тому, а потім із великими трудовитратами перебудував майже наново. Тим більше, хочу вберегти читача від зайвих трудовитрат і тепер знаю, як це зробити. Погріб у своєму гаражі будував вже після багатомісячних опрацювань всіх можливих аспектів його майбутньої експлуатації, маючи багаторічний досвід роботи конструктором. Відомі мені приклади облаштування гаражів з погребом переконують, що помилки, особливо на етапі компонування його в гаражі, практично невиправні і можуть отруювати настрій господарю при кожному відвідуванні гаража.

Ще сьогодні ціна гаража з погребом і без нього відрізняється, часто, на одну й ту саму суму, незалежно від якості погребу та компонування комплексу гараж-погріб. Це свідчить про те, що більшістю автолюбителів, поки що, не усвідомлені критерії, за якими погріб у гаражі відрізняється від званого «льохом» приміщення під ним. Сподіваюся, що цей курс стане початком такого усвідомлення. Будівництво нового гаража з погребом або погребу в гаражі, що експлуатується – завдання великої кількості автолюбителів. Для більшості автовласників, які мають гараж, що охороняється, то погріб у ньому охороняється безкоштовно.

Детальний опис експлуатаційних якостей гаража і погребу в комплексі гараж-погріб, сподіваюся, буде корисним навіть тому власнику гаража, який має у своїй садибі окремий погріб. Курс допоможе йому оптимально утримувати і гараж, і погріб.

Докладно описано як власними силами при мінімальних витратах побудувати погріб в гаражі, що експлуатується. При цьому зовсім не даються рекомендації відмовлятися від послуг будівельників з технікою. Посібник дасть автолюбителю можливість розуміти дії будівельників та контролювати майбутню функціональність свого гаража. Вкладати труд і гроші будемо тільки в те, що десятиліттями відповідатиме своїй назві, а також значно підвищить вартість вашої власності – гаража з погребом.

Послідовно та докладно описані всі етапи будівництва: компонування, закупівля матеріалів та їх складування, земляні та кам'яні роботи. Особливу увагу приділено етапу перекриття погребу, який описаний докладніше і вимагає від господаря чи його помічників найбільшої відповідальності, тому що пов'язаний з необхідністю найсуворішого виконання техніки безпеки будівельних робіт.

Наведено необхідні відомості довідкового характеру по цементам, розчинам, бетонам. Дано докладні ескізи зварних конструкцій гаражного обладнання, погребу та оглядової ями. Ескізи та загальні види конструкцій досить інформативні для одиничного виготовлення.

Рекомендації щодо регулювання температуро-вологісного режиму погребу дано, як для звичайних сезонних погодних умов, так і випадків різких і значних змін погоди, тобто: зовнішньої температури та вологості.

Окремим розділом надано рекомендації щодо зберігання в гаражному погребі картоплі, овочів та фруктів.

Завершують посібник рекомендації з будівництва у гаражі оглядової ями та бетонування підлоги гаража, тобто тих робіт, які доцільно виконувати після усадки землі над погребом. Це при повному розумінні того, що далеко не всі будуватимуть оглядову яму.

В посібнику три інформаційні рівні:

Перший – це рівень обґрунтувань, компонування та навіть умовлянь не наробити помилок на початку облаштування гаража.

Другий – це рівень покрокового інформаційного забезпечення процесу облаштування та будівництва в гаражі. Сподіваюся, посібник буде настільки необхідний безпосередньо у проведенні робіт, що читач прикладе зусиль купити паперову книгу "Твій гараж з погребом + авто" і вона носитиме після їх завершення сліди глини, розчину, вапна, ґрунтовки та фарби.

Третій інформаційний рівень – це довідкові матеріали та корисні поради з різних джерел, причому ті, яким вірю після використання у власному будівництві та експлуатації гаража з погребом. Ці довідкові матеріали та поради наведені тут, щоб читачеві скоротити їх пошук у джерелах, яких зараз видається достатньо, та й запит до Інтернету дасть дуже багато посилань. Зібрані тут і стисло представлені, вони, як на мене, доречні в цьому посібнику.

Коментарі •
user-photo
Завантаження