Вступ

Купівля автомобіля з пробігом – це завжди лотерея. Але як бути, якщо на нову машину грошей немає і накопичити необхідну суму в найближчому майбутньому нереально, а залишатися «безлошадним селянином» не хочеться? Кредит – вихід сумнівний. По-перше, для цього потрібно мати гарантований дохід на 3-5 років уперед, який дозволяв би відносно безболісно платити за кредитом, а в нашому житті мало хто може бути певним у завтрашньому дні такою мірою. А по-друге, остаточна сума, яку ви заплатите за автомобіль, швидше за все, виявиться у півтора-два рази більшою за його дійсну вартість, з цим теж далеко не кожен готовий змиритися. Ну, і, по-третє, про що було докладно розказано в попередньому уроці, покупка в кредит, крім банківських відсотків, тягне за собою ще безліч обов'язкових (і дуже відчутних) витрат, таких, як КАСКО на весь термін користування кредитом, а часто ще й різноманітні непотрібні допи, карти допомоги на дорозі тощо.

Тому, з вищевикладених причин, ринок уживаних автомобілів в нашій країні – це, як мінімум, 80-90% всього автомобільного ринку цілком. І, власне, немає нічого страшного в тому, що хтось продає автомобіль після кількох років експлуатації, а хтось його купує та використовує далі. Купівля автомобіля з пробігом може мати навіть свої приємні сторони, основних їх дві – по-перше, якщо були якісь заводські дефекти, які виявились у гарантійний період, то вони, швидше за все, вже усунуті, а по-друге, при сприятливому збігу обставин, автомобіль б/в після кількох років акуратної експлуатації можна примудритися продати практично за ті ж гроші, за які він був куплений, ну або трохи дешевше, що цілком виключено при покупці нової машини. Тут все залежить від індивідуальних маркетингових талантів власника – вміння знаходити вдалі варіанти покупки та вдало продавати, ну, і, звичайно ж, від стану ринку та фінансів у країні – курсу національної валюти, динаміки зміни цін на автомобілі тощо.

Одне безперечно – автомобілі з пробігом – такий самий товар, як і нові, вони займають свою нішу у загальному ринку та мають свого покупця. Тому, якщо прийнято рішення купити машину б/в, потрібно постаратися втілити його в життя так, щоб покупка виявилася без сюрпризів і довго радувала нового власника. Ну, а тут є лише один шлях – максимальна поінформованість та тверезий розрахунок.

Ми розглянемо найважливіші аспекти – походження автомобіля, його вік, пробіг та технічний стан.

Коментарі •
user-photo
Завантаження