Сигнали світлофорів. Частина 2. (світлофори для трамваїв, реверсивне регулювання)
0%
Інші курси: Г Александрович
Завантаження

Вступ

     Тут ми обговоримо не той, що часто зустрічається, але важливий аспект - реверсивне регулювання руху по спеціально виділених смугах.


Термін "реверс" означає зміну напрямку на протилежний. Ось, і в дорожньому русі не обійшлося без ноу-хау - смуг, напрямок руху по яких можна змінювати в залежності від необхідності.


А необхідність така виникає на кожному кроці, оскільки інтенсивність транспортних потоків у великих містах дуже чітко прив'язана до часу доби. Прекрасний приклад - київські мости через Дніпро. Якщо за ними поспостерігати протягом дня, стає очевидною закономірність - вранці затори повзуть в напрямку правого берега (це центр міста), а ввечері - в протилежну сторону, у напрямку до спальних районів. І було б дуже зручно, якби пропускна здатність доріг могла змінюватися, підлаштовуючись під цей трафік.

Частково це питання можна вирішувати, організовуючи реверсивні смуги, тобто змінюючи кількість смуг в різних напрямках в залежності від необхідності. І саме чудове в цьому те, що загальна ширина проїжджої частини при цьому залишається постійною, ніяка дорога реконструкція не потрібна.

Але ... і самі реверсивні смуги, і необхідне для них обладнання існують давним-давно, а відповідні служби, з не дуже зрозумілих причин, не поспішають широко застосовувати цю технологію. Хоча ..., про одну причину я здогадуюся і пізніше вам про неї розповім.


А поки давайте переходити до головної частини - реверсивне регулювання.