7. Вимоги до осіб, які керують гужовим транспортом, і погоничів тварин

Переміщення по підпунктах стрілками на клавіатурі ← →
Переміщення між підпунктами свайпом ліворуч-праворуч
<<
 • 7.1.
 • 7.2.
 • 7.3.
 • 7.4.
 • 7.5.
 • 7.6.
 • 7.7. [а)]
 • 7.7. [б)]
 • 7.7. [в)]
 • 7.7. [г)]
 • 7.7. [ґ)]
 • 7.7. [д)]
 • 7.8.
>>

7.1.Керувати гужовим транспортом та переганяти тварин по дорозі дозволяється особам, не молодшим 14-річного віку.

ПДР: вік погонича тварин

Коментар експерта

Мінімальний вік в 14 років для осіб, зазначених в даному пункті Правил, зумовлений особливістю розвитку дітей. Саме до 14 років середньостатистичні діти отримують основні знання і навички, що формують у них загальні уявлення про порядок руху як проїзною частиною, так і за її межами.

7.2.Гужовий віз (сани) повинен бути обладнаний сві­тлоповертачами: спереду білого кольору, ззаду – червоного.
ПДР: гужова повозка

Коментар експерта

Використання світлоповертачів на гужових возах (санях) дозволяє своєчасно розпізнати цю категорію учасників дорожнього руху і забезпечити безпеку їх руху в межах проїзної частини.

7.3.Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на гужовому транспорті необхідно увімк­нути ліхтарі: спереду – білого кольору, ззаду – червоного кольору, що встановлюються з лівого боку воза (саней).

Коментар експерта

Оскільки в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості іншим водіям складно розрізнити в межах проїзної частини гужовий віз, Правилами дорожнього руху приписане встановлення на гужовий транспорт ліхтарів: спереду – білого, ззаду – червоного кольору. Ліхтарі необхідно встановлювати з лівого боку воза (саней).

7.4.У разі виїзду на дорогу з прилеглої території або з другорядної дороги в місцях з обмеженою оглядовістю водій воза (саней) повинен вести тварину за вуздечку, повід.
ПДР: у разі виїзду на дорогу з прилеглої території

Коментар експерта

Оскільки непередбачувана поведінка тварин у разі появи механічних транспортних засобів у місцях з обмеженою оглядовістю може створити небезпеку для руху і спровокувати дорожньо-транспортну пригоду, Правилами дорожнього руху передбачається особлива поведінка особи, яка керує гужовим транспортом, під час виїзду на дорогу з прилеглої території або з другорядної дороги.

7.5.Перевозити людей гужовим транспортом дозволяється за наявності умов, які б виключали можливість перебування пасажирів за боковими та заднім габаритами транспортного засобу.

Коментар експерта

Вимоги даного пункту Правил дорожнього руху спрямовані на запобігання травмування пасажирів під час перевезення гужовим транспортом. Заборонене перевезення гужовим транспортом людей таким чином, коли частини їхнього тіла (руки або ноги) розташовані за межами воза (саней). Під час перевезення пасажири мають сидіти всередині воза (саней) або на спеціально обладнаних місцях, якщо такі передбачені конструкцією воза (саней).

7.6.Переганяти стадо тварин по дорозі дозволяється лише у світлу пору доби, при цьому залучається така кількість погоничів, щоб можна було направляти тварин якомога ближче до правого краю дороги і не створювати небезпеку та перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

ПДР: перегін тварин через проїздну частину

Коментар експерта

Даний пункт Правил дорожнього руху передбачає низку заходів, які виключають можливість раптового виходу домашніх тварин на проїзну частину перед транспортним засобом, що рухається проїзною частиною або залізницею. Під час перегону тварин через залізничний переїзд необхідна присутність не менше ніж трьох погоничів тварин. При переведенні тварин за повід або вуздечку через залізничний переїзд допускається переведення не більше двох тварин одним погоничем (пункт 20.10 даних Правил).

7.7.Особам, що керують гужовим транспортом, і погоничам тварин забороняється:

а)рухатися по автомобільних дорогах державного значення (за можливості рухатися автомобільними дорогами місцевого значення);

Коментар експерта

Оскільки на таких дорогах діють підвищені швидкісні режими руху механічних транспортних засобів, рух гужових возів (саней) і прогін худоби ними заборонені.

7.7.Особам, що керують гужовим транспортом, і погоничам тварин забороняється:

б)використовувати вози, не обладнані світлоповертачами, без ліхтарів у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості;

Коментар експерта

У Правилах дорожнього руху не зазначається технічний стан гужових возів (саней), при якому може бути заборонена їх експлуатація, проте Правилами встановлено заборону на їх експлуатацію без світлоповертачів і без ліхтарів у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості (п. 7.2 та 7.3 даних Правил).

7.7.Особам, що керують гужовим транспортом, і погоничам тварин забороняється:

в)залишати на смузі відведення дороги тварин без нагляду та випасати їх;

Коментар експерта

Поведінка тварин у межах смуги відводу може бути непередбачуваною, тому залишати їх без нагляду або випасати Правилами дорожнього руху категорично заборонено.

Смуга відводу автомобільної дороги – земельні ділянки (незалежно від категорії земель), які призначені для розміщення конструктивних елементів автомобільної дороги і дорожніх споруд, на яких розташовуються або можуть розташовуватися об’єкти дорожнього сервісу.

7.7.Особам, що керують гужовим транспортом, і погоничам тварин забороняється:

г)вести тварин по дорогах з удосконаленим покриттям, якщо поруч є інші дороги;

Коментар експерта

Оскільки тварини можуть винести грунт на дорогу з удосконаленим покриттям, наприклад після дощу, що може спровокувати виникнення дорожньо-транспортної пригоди в результаті збільшення гальмівного шляху транспортного засобу або його заносу, погоничам тварин забороняється перегін худоби такими дорогами.

7.7.Особам, що керують гужовим транспортом, і погоничам тварин забороняється:

ґ)переганяти тварин по дорогах у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості;

Коментар експерта

У темну пору доби і в умовах недостатньої видимості водіям механічних транспортних засобів, що рухаються проїзною частиною, важко розпізнати домашніх тварин, які повільно пересуваються, тому Правилами дорожнього руху категорично заборонено переганяти тварин у такий час.

7.7.Особам, що керують гужовим транспортом, і погоничам тварин забороняється:

д)переганяти тварин через залізничні колії і дороги з удосконаленим покриттям поза спеціально відведеними місцями.

ПДР: перегін тварин через залізничний переїзд ПДР: перегін тварин через залізничний переїзд

Коментар експерта

Зважаючи на швидкість і особливості пересування тварин, погоничі при перегоні худоби через залізничні колії і дороги з удосконаленим покриттям зобов’язані користуватися залізничними переїздами або спеціальними скотопрогонами для забезпечення безпеки дорожнього руху.

7.8.Особи, які керують гужовим транспортом, і погоничі тварин зобов’язані виконувати вимоги інших пунктів цих Правил, що стосуються водіїв і пішоходів і не суперечать вимогам цього розділу.

Коментар експерта

Оскільки особи, що керують гужовим транспортом, є учасниками дорожнього руху, вони зобов’язані виконувати всі вимоги, зазначені в Правилах дорожнього руху, які не суперечать положенням, викладеним у розділі 7 даних Правил.

Обговоріть пункт ПДР з друзями: