Знаки пріоритету

Переміщення по підпунктах стрілками на клавіатурі ← →
Переміщення між підпунктами свайпом ліворуч-праворуч
<<
 • 2.1 «Дати дорогу».
 • 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено».
 • 2.3 «Головна дорога».
 • 2.4 «Кінець головної дороги».
 • 2.5 «Перевага зустрічного руху».
 • 2.6 «Перевага перед зустрічним рухом».
 • Опис до знаків приорітету
>>

2.1 «Дати дорогу». Водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 – транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

2.1 «Дати дорогу»2.1

Коментар експерта

Знак «Дати дорогу» найчастіше встановлюється безпосередньо перед перехрестям, однак поза населеним пунктом на дорогах з покриттям йому може передувати такий самий знак з табличкою 7.1.1 «Відстань до об’єкта». Табличка 7.1.1 інформує учасників дорожнього руху про довжину ділянки дороги перед перехрещенням проїзних частин на одному рівні. Проїжджаючи знак «Дати дорогу», водій зобов’язаний дати дорогу іншим транспортним засобам, зупинка перед даним знаком необов’язкова.

Знак «Дати дорогу» не діє, якщо на перехресті працює світлофор або рух через перехрестя регулюється регулювальником.

2.2 «Проїзд без зупинки заборонено».Забороняється проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня – перед знаком. Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються дорогою, яка перетинається, а за наявності таблички 7.8 – транспортним засобам, що рухаються головною дорогою, а також праворуч рівнозначною дорогою.

2.2 «Проїзд без зупинки заборонено»2.2
Дорожня розмітка 1.12 (стоп-лінія)
7.8 «Напрямок головної дороги»7.8

Коментар експерта

Знак «Проїзд без зупинки заборонено» має особливу восьмигранну форму. Поза населеним пунктом на дорогах з покриттям йому може передувати знак 2.1 «Дати дорогу» з табличкою 7.1.2 «Відстань до об’єкта». Табличка 7.1.2 інформує учасників дорожнього руху про довжину ділянки дороги перед перехрещенням проїзних частин на одному рівні. Проїжджаючи знак «Проїзд без зупинки заборонено», водій зобов’язаний зупинитися перед розміткою 1.12 (стоп-лінія) або знаком 2.2 незалежно від наявності інших учасників дорожнього руху.

Знак 2.2 може бути встановлений перед залізничним переїздом. У такому разі водій зобов’язаний зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності – перед знаком «Проїзд без зупинки заборонено».

2.3 «Головна дорога». Надається право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.

2.3 «Головна дорога»2.3

Коментар експерта

Дорожній знак «Головна дорога» встановлюється для позначення дороги, рухаючись якою водій має переважне право проїзду. Якщо на перехресті головна дорога змінює напрямок, під знаком 2.3 «Головна дорога» розміщується табличка 7.8 «Напрямок головної дороги», на якій вказується жирною лінією напрямок головної дороги.

Перед перехрестями, на яких головна дорога змінює напрямок, а також перед перехрестями зі складним плануванням знак 2.3 має встановлюватися з табличкою 7.8 на відстані 150–300 м від перехрестя за межами населених пунктів і 50–100 м від перехрестя у населених пунктах.

7.8 «Напрямок головної дороги»7.8

2.4 «Кінець головної дороги». Скасовується право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.

2.4 «Кінець головної дороги»2.4

Коментар експерта

Дорожній знак «Кінець головної дороги» інформує учасників дорожнього руху, на шляху прямування яких встановлений даний дорожній знак, про наближення до місця, де скасовується переважне право водіїв на першочерговий рух. Наближаючись до таких місць, водії зобов’язані знизити швидкість руху свого транспортного засобу, а також вжити всіх заходів для забезпечення безпеки дорожнього руху.

2.5 «Перевага зустрічного руху». Забороняється в’їзд на вузьку ділянку дороги, якщо це може утруднити зустрічний рух. Водій повинен дати дорогу зустрічним транс­портним засобам, що розташовані на вузькій ділянці.

2.5 «Перевага зустрічного руху»2.5

Коментар експерта

Даний дорожній знак інформує учасників дорожнього руху про те, що попереду знаходиться вузька ділянка дороги, на якій переважне право на рух належить зустрічному транспорту.

Знак «Перевага зустрічного руху» не діє, якщо поряд зі знаком працює світлофор або рух регулюється регулювальником.

2.6 «Перевага перед зустрічним рухом». Вузька ділянка дороги, під час руху якою водій має перевагу стосовно зустрічних транс­портних засобів.  

2.6 «Перевага перед зустрічним рухом»2.6

Коментар експерта

Даний дорожній знак інформує учасників дорожнього руху про те, що попереду знаходиться вузька ділянка дороги, на якій вони мають переважне право на рух перед зустрічним транспортом.

Знак «Перевага перед зустрічним рухом» не діє, якщо поряд зі знаком працює світлофор або рух регулюється регулювальником.

   Знаки 2.1,2.2,2.3, 2.5 і 2.6 встановлюються безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги, крім того, знак 2.3 на початку, а знак 2.4 – в кінці головної дороги. Знак 2.3 з табличкою 7.8 обов’язково повторюється перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок.

   Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак 2.1 повторюється з додатковою табличкою 7.1.1.

   Якщо безпосередньо перед перехрестям встановлено знак 2.2, то йому повинен передувати знак 2.1 з додатковою табличкою 7.1.2.

   Якщо знак 2.2  встановлений перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності – перед цим знаком.

Обговоріть пункт ПДР з друзями: