3. Рух транспортних засобів із спеціальними сигналами

Переміщення по підпунктах стрілками на клавіатурі ← →
Переміщення між підпунктами свайпом ліворуч-праворуч
<<
  • 3.1.
  • 3.2.
  • 3.3.
  • 3.4.
  • 3.5.
  • 3.6.
>>

3.1.Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. За відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.

ПДР: Рух оперативних транспортних засобів
3.2.У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів).
 На транспортних засобах, які рухаються в супроводжуваній колоні, повинне бути ввімкнено ближнє світло фар.
 Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’я­зані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов’язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.
ПДР: дії при русі оперативних транспортних засобів

Коментар експерта

Спеціальні світлові сигнальні пристрої на оперативних транспортних засобах вмикаються у разі виконання водіями таких транспортних засобів невідкладних службових завдань, у результаті яких можуть виникнути ситуації, що вимагають відхилення від вимог розмітки, знаків або правил проїзду перехресть, у таких ситуаціях водії оперативних транспортних засобів зобов’язані переконатися в безпечності виконуваного ними маневру.

3.3.Якщо під час супроводження колони транспортних засобів на транспортному засобі, що рухається попереду колони, увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, колону повинен замикати транспортний засіб з увімкненим зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками, після проїзду якого скасовуються обмеження на рух інших транспортних засобів.
ПДР: дії при русі колони

Коментар експерта

Для вирізнення колони транспортних засобів, яка супроводжується транспортними засобами з синіми або червоними маячками, із загального потоку на всіх автомобілях колони вмикається ближнє світло фар. Супроводжувана колона обов’язково повинна замикатися транспортним засобом із зеленим маячком або синім і зеленим маячками.

3.4.Забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього і червоного або лише червоного кольору та зеленого або синього і зеленого кольору і супроводжуваних ними транспортних засобів (колони), а також рухатися по суміжних смугах із швидкістю колони або займати місце в колоні.
ПДР: дії при русі колони

Коментар експерта

Даний пункт правил підкреслює права водіїв транспортних засобів із синім і червоним маячками, червоними маячками, зеленими маячками, а також синім і зеленим маячками. Обганяти, випереджати, переслідувати попутною або суміжною смугами транспортні засоби з такими маячками заборонено.

3.5.Наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на узбіччі (біля проїзної частини) або на проїзній частині, водій повинен знизити швидкість до 40 км/год та в разі подання регулювальником відповідного сигналу зупинитися. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника.

ПДР: дії при наближенні до транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком

Коментар експерта

Вимога даного пункту спрямована на створення безпечних умов роботи поліцейських, медичним працівникам і працівникам інших служб при проведенні заходів, які вимагають тимчасового обмеження руху в межах проїзної частини. У разі заборони в русі поліцейським водій зобов’язаний зупинитися з дотриманням Правил дорожнього руху. Продовжити рух можна лише з дозволу поліцейського.

3.6.Увімкнення проблискового маячка оранжевого кольору на транспортних засобах з розпізнавальним знаком «Діти», на механічних транспортних засобах дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі, на великогабаритних та великовагових транспортних засобах не дає їм переваги в русі, а служить для привернення уваги та попередження про небезпеку. При цьому водіям транспортних засобів дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі дозволяється відступати від вимог дорожніх знаків (крім знаків пріоритету та знаків 3.21, 3.22, 3.23, дорожньої розмітки, а також пунктів 11.2, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9, 11.10, 11.12, 11.13, підпунктів «б», «в», «г’» пункту 26.2 цих Правил за умови забезпечення безпеки дорожнього руху. Водії інших транспортних засобів не повинні перешкоджати їхній роботі.

Коментар експерта

Увімкнення проблискового маячка оранжевого кольору не дає жодних переваг у русі спеціальним транспортним засобам, які здійснюють роботи в межах проїзної частини. Оранжеві маячки використовуються для привернення уваги інших учасників дорожнього руху. Інші учасники дорожнього руху не повинні створювати перешкод у русі таким транспортним засобам.

Обговоріть пункт ПДР з друзями: