29. Міжнародний рух

Переміщення по підпунктах стрілками на клавіатурі ← →
Переміщення між підпунктами свайпом ліворуч-праворуч
<<
  • 29.1. [а)]
  • 29.1. [б)]
  • 29.2.
>>
29.1. Водій механічного транспортного засобу, що прибуває до України з іншої країни, а також водій – громадянин України, який виїжджає за кордон, повинні мати:

а)реєстраційні документи на транспортний засіб і посвідчення водія, що відповідають вимогам Конвенції про дорожній рух (Відень, 1968);

29.1. Водій механічного транспортного засобу, що прибуває до України з іншої країни, а також водій – громадянин України, який виїжджає за кордон, повинні мати:

б)реєстраційний номерний знак на транспортному засобі, літери якого відповідають латинському алфавіту, а також розпізнавальний знак держави, в якій його зареєстровано.

ПДР: водій, що виїжджає за кордон

Коментар експерта

На кожному транспортному засобі, що перебуває в міжнародному русі, ззаду (а в разі буксирування причепа – і ззаду на причепі) має бути розпізнавальний знак держави, в якій зареєстрований транспортний засіб.

Кожний транспортний засіб має обладнуватися спереду і ззаду реєстраційним номером, який має бути чистим і достатньо освітленим (див. п. 30.2 даних Правил).

Причепи та мотоцикли повинні мати номерний знак, встановлений ззаду, який так само, як і у автомобілів, має бути чистим і достатньо освітленим. На незареєстрованих причепах у разі їх буксирування має бути встановлений ззаду номерний знак транспортного засобу.

«Розпізнавальний автомобільний знак України»
29.2. Транспортний засіб, що перебуває в міжнародному русі на території України більше двох місяців, повинен бути тимчасово зареєстрований в уповноваженому органі МВС, крім транспортних засобів, що належать іноземним громадянам та особам без громадянства, які перебувають в Україні на відпочинку чи лікуванні за відповідними путівками або іншими документами на визначений органами Держмитслужби термін.

Коментар експерта

Слід зазначити, що реєстрація транспортних засобів в відповідних органах МВС України здійснюється у разі ввезення на територію України іноземним громадянином транспортного засобу для особистих потреб на строк, що перевищує два місяці.
Транспортні засоби, тимчасово ввезені під письмове зобов’язання про зворотнє вивезення, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам.

Обговоріть пункт ПДР з друзями: