28. Рух по гірських дорогах і на крутих спусках *

Переміщення по підпунктах стрілками на клавіатурі ← →
Переміщення між підпунктами свайпом ліворуч-праворуч
<<
  • 28.1.
  • 28.2. [а)]
  • 28.2. [б)]
  • 28.3. [а)]
  • 28.3. [б)]
  • 28.3. [в)]
>>

28.1. На гірських дорогах і крутих спусках, де зустрічний роз’їзд утруднено, водій транспортного засобу, що рухається на спуск, повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються вгору.

Коментар експерта

На спусках і підйомах, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск», за наявності перешкоди на проїзній частині перевагу в русі мають транспортні засоби, що рухаються на підйом.

28.2. На гірських дорогах і крутих спусках водій вантажного автомобіля, дозволена максимальна маса якого перевищує 3,5 т, трактора та автобуса повинен:

а)користуватися спеціальними гірськими гальмами, якщо вони встановлені на транспортному засобі заводом-виробником;

Коментар експерта

Даний пункт Правил поширюється на транспортні засоби, обладнані допоміжною гальмовою системою, що призначена для тривалого підтримання постійної швидкості руху транспортного засобу на затяжних спусках. Під час використання допоміжної гальмової системи необхідно уникати моментів повного вимкнення двигуна.

28.2. На гірських дорогах і крутих спусках водій вантажного автомобіля, дозволена максимальна маса якого перевищує 3,5 т, трактора та автобуса повинен:

б)під час зупинки або стоянки на підйомах і спусках користуватися противідкотними упорами.

ПДР: противідкатний упор

Коментар експерта

Введення даного пункту до Правил дорожнього руху зобов’язує водіїв транспортних засобів, зазначених у пункті 28.2, під час зупинки або стоянки на підйомах і спусках користуватися противідкотними упорами, що дозволяє виключити мимовільний рух транспортних засобів і підвищити безпеку дорожнього руху.

28.3. На гірських дорогах заборонено:

а)рухатися з непрацюючим двигуном та вимкненими зчепленням або передачею;

Коментар експерта

Вимкнення двигуна, зчеплення або передачі може призвести до зниження ефективності гальмування та втрати стійкості транспортного засобу, тому в гірських умовах руху вимикати їх заборонено.

Необхідно відзначити, що вимкнення зчеплення або передачі в умовах ожеледиці може призвести до занесення транспортного засобу.

28.3. На гірських дорогах заборонено:

б)буксирування на гнучкому зчепленні;

ПДР: буксирування на гнучкому зчепленні

Коментар експерта

Під час буксирування на гнучкому зчепленні в гірських умовах руху водій транспортного засобу, що буксирується, змушений на затяжних спусках часто користуватися гальмовою системою, що може призвести до перегріву і пошкоджень гальм, тому буксирування на гнучкому зчепленні в гірських районах заборонене.

Буксирування гірськими дорогами дозволене лише на жорсткому зчепленні або методом часткового вантаження.

28.3. На гірських дорогах заборонено:

в)будь-яке буксирування під час ожеледиці.

ПДР: будь-яке буксирування під час ожеледиці

Коментар експерта

Під час ожеледиці зчіпні властивості шин автомобіля істотно знижуються, тому водії, які буксирують транспортні засоби, у разі буксирування будь-яким способом в ожеледицю можуть не впоратися з керуванням і створити аварійну обстановку на проїзній частині, що неприпустимо.

Обговоріть пункт ПДР з друзями: