26. Рух у житловій та пішохідній зоні

Переміщення по підпунктах стрілками на клавіатурі ← →
Переміщення між підпунктами свайпом ліворуч-праворуч
<<
  • 26.1.
  • 26.2. [а)]
  • 26.2. [б)]
  • 26.2. [в)]
  • 26.2. [г)]
  • 26.2. [ґ)]
  • 26.3.
  • 26.4.
>>

26.1. Пішоходам дозволяється рухатися у житловій та пішохідній зоні як по тротуарах, так і по проїзній частині. Пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху.

Коментар експерта

Однією зі складових частин будь-якого населеного пункту є так звана житлова зона, яка відповідає певним житлово-комунальним та санітарно-гігієнічним нормам проживання людей у певній місцевості. Очевидно, що в таких місцях пішоходи мають перевагу в русі, а швидкість руху транспортних засобів обмежується і складає не більше 20 км/год. У таких зонах знаки 5.31 «Житлова зона» і 5.32 «Кінець житлової зони» можуть і не встановлюватися, але водії, незалежно від наявності цих знаків, зобов’язані пропускати пішоходів у цих зонах.

26.2. У житловій зоні забороняється:

а)транзитний рух транспортних засобів;

Коментар експерта

Заборона даного пункту Правил спрямована на створення безпечних і комфортних умов пересування пішоходів у зонах їх проживання або відпочинку.

26.2. У житловій зоні забороняється:

б)стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів;

Коментар експерта

Ставити транспортні засоби на території житлової зони в місцях, де буде ускладнений рух пішоходів, оперативних транспортних засобів і спеціальної техніки, заборонено.

26.2. У житловій зоні забороняється:

в)стоянка з працюючим двигуном;

Коментар експерта

Оскільки шум, що створюється працюючим двигуном, і викиди відпрацьованих газів створюють несприятливі умови для проживання та відпочинку людей, Правила дорожнього руху забороняють стоянку з працюючим двигуном у житлових зонах.

26.2. У житловій зоні забороняється:

г)навчальна їзда;

Коментар експерта

З метою забезпечення безпеки дорожнього руху та запобігання ймовірності виникнення дорожньотранспортних пригод за участю осіб, які мають перевагу в житловій зоні, навчальна їзда в таких місцях заборонена.

26.2. У житловій зоні забороняється:

ґ)рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об’єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, що проживають у цій зоні).

Коментар експерта

Рух зазначених у даному пункті Правил дорожнього руху транспортних засобів дозволяється лише в тих випадках, якщо ці транспортні засоби виконують технологічні роботи, обслуговують об’єкти, громадян або належать громадянам, які проживають у таких зонах.

26.3. У пішохідну зону в’їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком “Водій з інвалідністю”, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять пасажирів з інвалідністю. Якщо до об’єктів, розташованих на цій території, є інші під’їзди, водії повинні користуватися лише ними.(№ 553 від 11.07.2018)

Коментар експерта

Слід зазначити, що пішохідна зона позначається знаками 5.33 «Пішохідна зона» і 5.34 «Кінець пішохідної зони». Рух транспортних засобів у даній зоні заборонений, крім тих, які зазначені в даному пункті Правил.

26.4. Під час виїзду з житлової та пішохідної зони водії повинні дати дорогу іншим учасникам дорожнього руху.

Коментар експерта

В’їжджаючи в житлову зону або виїжджаючи з неї, водії зобов’язані дати дорогу як транспортним засобам, так і пішоходам, шлях руху яких вони перетинають, незалежно від їхнього подальшого напрямку руху.

Обговоріть пункт ПДР з друзями: