17. Перевага маршрутних транспортних засобів

Переміщення по підпунктах стрілками на клавіатурі ← →
Переміщення між підпунктами свайпом ліворуч-праворуч
<<
  • 17.1.
  • 17.2.
  • 17.3.
  • 17.4.
  • 17.5.
>>

17.1. На дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеній дорожнім знаком 5.8 або 5.11, забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів на цій смузі.

Коментар експерта

Спеціально виділена смуга, позначена знаком 5.8 «Дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів» або 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» і/або суцільною лінією 1.2 дорожньої розмітки разом з розміткою 1.23, призначена для руху лише маршрутних транспортних засобів, рух інших транспортних засобів цією смугою і виїзд на цю смугу для посадки або висадки пасажирів (завантаження/вивантаження вантажу) заборонено.

У місцях, де смуга для руху маршрутних транспортних засобів відділяється від основної проїзної частини переривчастою лінією розмітки (1.5), водіям інших транспортних засобів можна виїжджати на цю смугу для посадки і висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини, а також поворотів ліворуч або праворуч у дозволених випадках. Під час виїзду на смугу для руху маршрутних транспортних засобів інші водії не повинні створювати перешкод у русі маршрутним транспортним засобам.

1.2 «Позначення краю проїзної частини (крайова лінія) на автомагістралях та дорогах I категорії згідно з ДБН В.2.3-4, меж смуг проїзної частини для руху маршрутних ДТЗ згідно з ДБН 2.3-5» 1.5 «Позначення смуг руху, розділення транспортних потоків» 1.23 «Позначення номера та маршруту дороги»

17.2. Водій, який повертає праворуч на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, що відокремлена переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконувати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини.

ПДР: поворот через смугу для маршрутних ТЗ ПДР: зупинка на смузі для маршрутних ТЗ

Коментар експерта

Під час повороту праворуч в місцях, де смуга для руху маршрутних транспортних засобів відокремлена переривчастою лінією розмітки (1.5), водії, які здійснюють маневр повороту, можуть повертати зі смуги для руху маршрутних транспортних засобів з метою виконання вимог пунктів 10.4, 10.5, 10.6 і 10.8 цих Правил дорожнього руху.

17.3. Поза перехрестями, де трамвайні колії перетинають смугу руху нерейкових транспортних засобів, перевага надається трамваю (крім випадків виїзду трамвая з депо).

ПДР: перевага у трамвая ПДР: перевага у трамвая

Коментар експерта

Вимога даного пункту Правил дорожнього руху встановлює перевагу в русі трамваїв поза перехрестями при перетині трамвайних колій проїзної частини. Дана вимога Правил не має сили, якщо трамвай здійснює виїзд з депо.

17.4. У населених пунктах, наближаючись до автобуса, мікроавтобуса або тролейбуса, що розпочинає рух від позначеної зупинки, розташованої в заїзному «кармані», водії інших транспортних засобів зобов’язані зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися, щоб дати можливість маршрутному транспортному засобу розпочати рух.

ПДР: зменшити швидкість щоб дати маршрутному ТЗ почати рух ПДР: зменшити швидкість щоб дати маршрутному ТЗ почати рух

Коментар експерта

З метою дотримання графіка руху маршрутних транспортних засобів за встановленими маршрутами, до Правил дорожнього руху України введено пункт, що зобов’язує водіїв, які наближаються до позначеної зупинки у заїзній «кишені», знизити швидкість або зупинитися, якщо це необхідно, і дати можливість маршрутному транспортному засобу виїхати з позначеної зупинки. Слід зазначити, що даний пункт Правил дорожнього руху поширюється лише на випадки руху від позначених зупинок у заїзних «кишенях» у населених пунктах і не діє за їхніми межами.

Дана вимога пункту Правил не поширюється на таксі або маршрутні таксі, які рухаються без дотримання графіка руху за маршрутом, а також маршрутні транспортні засоби, що починають рух від позначеної зупинки поза заїзною «кишенею».

17.5. Водії автобусів, мікроавтобусів і тролейбусів, які подали сигнал про намір розпочати рух від зупинки, повинні вжити заходів для запобігання дорожньо-транспортній пригоді.

ПДР: дії водія маршрутного ТЗ

Коментар експерта

Даний пункт Правил дорожнього руху підкреслює пункт 10.1 цих Правил, а саме: «Починаючи рух або змінюючи напрямок руху, водій повинен переконатися, що це буде безпечно і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.

Обговоріть пункт ПДР з друзями: