Понад яку мінімальну відстань від зовнішнього краю переднього або заднього габариту транспортного засобу повинен виступати вантаж за довжиною, щоб було обов'язковим його позначення сигнальними щитками або прапорцями згідно з Правилами дорожнього руху?

Допомога Експерта

Звернемося до пункту 22.4, який стосується цього запитання, згідно з ПДР:

«Вантаж, що виступає за габарити транспортного засобу спереду або ззаду більш ніж на 1 м, а по ширині перевищує 0,4 м від зовнішнього краю переднього або заднього габаритного ліхтаря, повинен бути позначений відповідно до вимог підпункту «з» пункту 30.3 цих Правил».

Розберемо пункт 30.3, згідно з ПДР:

«На відповідних транспортних засобах установлюються такі розпізнавальні знаки:

«Негабаритний вантаж» — сигнальні щитки або прапорці розміром 400×400 мм з нанесеними по діагоналі червоними і білими смугами (ширина — 50 мм), що чергуються, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості — світлоповертачами або ліхтарями: спереду білого кольору, ззаду — червоного, збоку — оранжевого. Знак розміщується на крайніх зовнішніх частинах вантажу, що виступає за габарити транспортного засобу на відстань більшу, ніж це передбачено пунктом 22.4 цих Правил».

Очевидно, що правильне значення відстані вказано в третьому варіанті відповіді, який і буде правильним.

Порадьтеся з друзями: