Чи повинні водії транспортних засобів, які виїжджають на автомагістраль або дорогу для автомобілів, пропускати транспортні засоби, що рухаються по цих дорогах?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення терміна «автомагістраль» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Автомагістраль — автомобільна дорога, що:

• спеціально побудована і призначена для руху транспортних засобів, не призначена для в’їзду на примикаючу територію або виїзду з неї;

• має для кожного напрямку руху окремі проїзні частини, відокремлені одна від одної розділювальною смугою;

• не перетинає на одному рівні інші дороги, залізничні і трамвайні колії, пішохідні і велосипедні доріжки, шляхи проходу тварин, має огородження на узбіччях і розділовій смузі, а також огороджена сіткою;

• позначена дорожнім знаком 5.1 «Автомагістраль».

Чітку відповідь на це запитання дасть пункт 27.1, згідно з ПДР:

«При виїзді на автомагістраль або дорогу для автомобілей водії повинні дати дорогу транспортним засобам, які рухаються по ним».

Таким чином, правильною відповіддю буде друга, вимога пункту 27.1 має виконуватися завжди.

Порадьтеся з друзями: