Що вмикається на транспортному засобі під час зупинки на дорозі в умовах недостатньої видимості?

Допомога Експерта

Чітку дає відповідь на питання пункт 19.4 ПДР: «Під час зупинки на дорозі в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на транспортному засобі мають бути ввімкнені габаритні або стоянкові ліхтарі, а при вимушеній зупинці додатково - аварійна світлова сигналізація.

В умовах недостатньої видимості дозволяється додатково увімкнути ближнє світло або протитуманні фари та задні протитуманні ліхтарі.

Якщо габаритні ліхтарі несправні, транспортний засіб слід прибрати за межі дороги, а якщо це неможливо, його необхідно позначити відповідно до вимог пунктів 9.10 і 9.11 цих Правил».

Як і в жодному з варіантів відповіді, в пункті 19.4 ПДР вказані зовнішні світлові прилади, які обов'язково повинні бути включені і додатково дозволяється в умовах недостатньої видимості.

Розберемо терміни, згідно з пунктом 1.10 Правил дорожнього руху:

«Вимушена зупинка - припинення руху транспортного засобу через його технічну несправність або небезпеки, викликаної вантажем, що перевозиться, станом учасника дорожнього руху, появою перешкоди для руху;


"недостатня видимість" - видимість дороги в напрямку руху менше 300 м у сутінках, в умовах туману, дощу, снігопаду і т. п. »

Як підсумок, в питанні не розглядається зупинка конкретно вимушена, тому варіант відповіді, в якому згадується аварійна світлова сигналізація буде невірний.


Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo