Які зовнішні світлові пристрої повинні бути обов'язково ввімкнені під час руху на транспортному засобі, що буксирується, у темний час доби і в умовах недостатньої видимості?

Допомога Експерта

Це запитання стосується пункту 19.1, згідно з ПДР:

«У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги, а також у тунелях на транспортному засобі, що рухається, мають бути ввімкнені такі світлові пристрої:

a) на всіх механічних транспортних засобах — фари ближнього (дальнього) світла;

б) на мопедах (велосипедах) і гужових возах (санях) — фари або ліхтарі;

в) на причепах і транспортних засобах, що буксируються, — габаритні ліхтарі.

Примітка. В умовах недостатньої видимості на механічних транспортних засобах дозволяється замість фар ближнього (дальнього) світла ввімкнути протитуманні фари».

А також нагадаємо про обов’язкове ввімкнення аварійної світлової сигналізації на транспортному засобі, що буксирується, в будь-який час доби, згідно з пунктом 9.9 ПДР:

«Аварійна світлова сигналізація має бути ввімкнена:

a) у разі вимушеної зупинки на дорозі;

б) у разі зупинки на вимогу поліцейського або внаслідок засліплення водія світлом фар;

в)  на механічному транспортному засобі, що рухається з технічними несправностями, якщо такий рух не заборонено цими Правилами;

г) на механічному транспортному засобі, що буксирується;

ґ) на механічному транспортному засобі, позначеному розпізнавальним знаком «Діти», що перевозить організовану групу дітей, під час їх посадки чи висадки;

д) на всіх механічних транспортних засобах колони під час їх зупинки на дорозі;

е) у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)».

З описаного вище випливає, що на транспортному засобі, який буксирується, в темний час доби і в умовах недостатньої видимості мають бути обов’язково ввімкнені габаритні вогні й аварійна світлова сигналізація. Це відповідає зазначеному в другому варіанті відповіді, який і буде правильним.

Порадьтеся з друзями: