По якій траєкторії повинен рухатися водій білого автомобіля?

Допомога Експерта

На малюнку звертаємо увагу на встановлений інформаційно-вказівний знак і два види горизонтальних дорожніх розміток. Наведемо їхні описи, згідно з ПДР:

«Знак 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення смуги, яка призначена тільки для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, якщо рух по такій смузі здійснюється попутно із загальним потоком транспортних засобів. Дія знака поширюється на смугу руху, над якою він установлений. Якщо знак установлений праворуч від дороги, його дія поширюється на праву смугу руху.

Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».

«Розмітка 1.24 «А» позначає смугу, призначену для руху лише маршрутних транспортних засобів.

Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».

«Розмітка 1.2 (широка суцільна лінія) позначає край проїзної частини на автомагістралях або межі полоси для руху маршрутних транспортних засобів. У місцях, де на смугу маршрутних транспортних засобів дозволено заїзд іншим транспортним засобам, ця лінія може бути переривчастою. Лінія 1.2, що позначає межі смуги для руху маршрутних транспортних засобів, має жовтий колір.

Лінію дозволяється перетинати в разі вимушеної зупинки, якщо цією лінією позначено край проїзної частини, суміжний з узбіччям».

Тепер розберемо пункти 10.5 і 17.2, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

Пункт 10.5. «Поворот необхідно виконувати так, щоб при виїзді з перехрещення проїзних частин транспортний засіб не опинився на смузі зустрічного руху, а при повороті праворуч слід рухатися ближче до правого краю проїзної частини. Виїзд з перехрестя, де організовано круговий рух, може здійснюватися з будь-смуги, якщо напрямок руху не визначено дорожніми знаками чи розміткою і це не створить перешкод транспортним засобам, які рухаються в попутному напрямку праворуч».

Пункт 17.2. «Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконувати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки або висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».

У ситуації, яка зображена на малюнку, водій має намір повернути праворуч, при цьому смуга для маршрутних транспортних засобів відокремлена переривчастою лінією дорожньої розмітки.

Розберемо запропоновані траєкторії:

А — в цьому випадку поворот здійснюватиметься не на крайню праву смугу проїзної частини, що суперечить пункту 10.5. Також установлений дорожній знак, нанесені горизонтальні дорожні розмітки і пункт 17.2 дозволяють поворот з крайньої правої смуги (для маршрутних транспортних засобів), тому поворот по такій траєкторії буде неправильним.

Б — в разі повороту по такій траєкторії не порушуватимуться вимоги пунктів 10.5, 17.2, знака 5.11 і розмітки 1.24. Повернути праворуч у цій ситуації водієві необхідно саме так. Після виконання повороту необхідно звільнити смугу для руху маршрутних транспортних засобів до того місця, де переривчаста лінія розмітки 1.2 переходить у суцільну, — на малюнку можна побачити таке місце.

Правильний варіант відповіді — другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo