Як повинен у даній ситуації вчинити водій білого автомобіля, який очікує ввімкнення сигналу світлофора, що дозволяє рух, щоб їхати прямо?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, яке регулюється світлофором (згідно з пунктом 16.1). Також бачимо, що на світлофорі ввімкнено червоний, що забороняє рух, сигнал і є додаткова секція, яка вказує стрілкою зеленого кольору напрямок ліворуч.

Білий автомобіль має намір продовжувати рух прямо, бо в нього не ввімкнені світлові покажчики повороту, і він очікує увімкнення зеленого, що дозволяє рух, сигналу в основній секції світлофора. За білим розміщується зелений автомобіль, у якого ввімкнені світлові покажчики лівого повороту, а значить він має намір повернути ліворуч.

Пункт 16.10 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«На перехресті, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією, водій, що перебуває на смузі, з якої робиться поворот, повинен продовжувати рух у напрямку стрілки, увімкненої в додатковій секції, якщо його зупинка на заборонний сигнал світлофора створить перешкоди транспортним засобам, що рухаються за ним по тій самій смузі».

Таким чином, у цій ситуації водій білого автомобіля повинен виконати дії, що описані в другому варіанті відповіді, який і буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo