Що повинен зробити водій чорного автомобіля, який має намір їхати прямо, якщо в дзеркалі заднього виду він побачив транспортний засіб з увімкненим правим поворотом?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією. Розберемо значення сигналів світлофора на цей момент, згідно з пунктом 8.7.3 ПДР:

«Сигнали світлофора мають такі значення:

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом з жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, які рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при ввімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

Оскільки з тексту запитання ми знаємо, що водій чорного автомобіля має намір рухатися прямо, то, згідно з сигналами світлофора на малюнку, рухатися прямо заборонено, а праворуч (у напрямку зеленої стрілки в додатковій секції) — дозволено.

У цій ситуації звернемося до пункту 16.10, згідно з ПДР:

«На перехресті, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією, водій, що перебуває на смузі, з якої робиться поворот, повинен продовжувати рух у напрямку, вказаному стрілкою, ввімкненою в додатковій секції, якщо його зупинка на заборонний сигнал світлофора створить перешкоди транспортним засобам, що рухаються за ним по тій самій смузі».

З цього випливає, що правильною відповіддю буде друга: щоб не створювати перешкоду водієві транспортного засобу, який рухається за ним і має намір повернути праворуч, водій чорного автомобіля повинен продовжити рух в напрямку, зазначеному в додатковій секції світлофора, — праворуч.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo