Чи дозволено Вам повернути праворуч у даній ситуації при ввімкненому червоному сигналі світлофора?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, яке регулюється світлофором. На цей момент увімкнений червоний, який забороняє рух, сигнал світлофора, а також на рівні червоного сигналу встановлено додаткову табличку зі стрілкою зеленого кольору на ній, в напрямку праворуч.

Пункт 16.9 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«При русі в напрямку стрілки, увімкненої в додатковій секції одночасно з жовтим або червоним сигналом світлофора, водій має дати дорогу транспортним засобам, що рухаються з інших напрямків.

Під час руху в напрямку стрілки зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, водій повинен зайняти крайню праву (ліву) смугу руху та дати дорогу транспортним засобам і пішоходам, що рухаються з інших напрямків».

Відповідно, правильною відповіддю буде третя.

Порадьтеся з друзями: