Як повинен вчинити водій червоного автомобіля, що збирається повертати праворуч, у даній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку зображене регульоване перехрестя. Також бачимо червоний автомобіль, який має намір повернути праворуч, судячи з увімкнених вказівників правого повороту (про це зазначено і в самому запитанні), а також пішохода, який переходить пішохідний перехід.

Можна зробити висновок, що пішохід переходить перехід на дозвільний сигнал для нього, бо для червоного автомобіля горить заборонний червоний сигнал світлофора.

Однак на рівні червоного сигналу світлофора бачимо табличку зі стрілкою зеленого кольору в напрямку праворуч. Розберемо, як повинен вчинити водій червоного автомобіля в цій ситуації.

Для цього наведемо пункт 16.9, який стосується цього запитання, згідно з ПДР:

«При русі в напрямку стрілки, увімкненої в додатковій секції одночасно з жовтим або червоним сигналом світлофора, водій повинен дати дорогу транспортним засобам, які рухаються з інших напрямків.

Під час руху в напрямку стрілки зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу з вертикальним розташуванням сигналів, водій повинен зайняти крайню праву (ліву) смугу руху та дати дорогу транспортним засобам і пішоходам, що рухаються з інших напрямків».

Стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo