Як велосипедист проїде перехрестя в даному випадку?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо регульоване світлофором перехрестя нерівнозначних доріг. Велосипедист має намір їхати прямо, трамвай — повернути праворуч, про що свідчать увімкнені світлові покажчики правого повороту.

Велосипедисту горить зелений дозвільний сигнал світлофора, трамваю — червоний сигнал, а також у додатковій секції горить зелена стрілка, що вказує праворуч.

Розберемо докладніше значення сигналу світлофора, пункт 8.7.3 згідно з ПДР:

«Сигнали світлофора мають такі значення:

а) зелений дозволяє рух;

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом із жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, що рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при увімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

Також пункт 16.9 стосується цього запитання, згідно з ПДР:

«При русі в напрямку стрілки, увімкненої в додатковій секції одночасно з жовтим або червоним сигналом світлофора, водій повинен дати дорогу транспортним засобам, які рухаються з інших напрямків.

Під час руху в напрямку стрілки зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, водій повинен зайняти крайню праву (ліву) смугу руху та дати дорогу транспортним засобам і пішоходам, які рухаються з інших напрямків».

У цьому випадку трамвай повинен дати дорогу велосипедисту, бо для трамвая основний сигнал світлофора — червоний, заборонний, а для велосипедиста основний сигнал — зелений, що дозволяє рух.

Зверніть увагу, що на малюнку зображено перехрестя нерівнозначних доріг, а це означає, що трамвай в цій ситуації не має переваги першочергового проїзду перехрестя. І оскільки перехрестя регулюється світлофором, сигнал світлофора для трамвая зобов’язує його дати дорогу транспортним засобам, що рухаються з інших напрямків, тобто велосипедисту, який, відповідно, має перевагу в русі.

Правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo