Який транспортний засіб першим проїде дане перехрестя?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо, що перехрестя регулюється світлофором, при цьому червоному автомобілю горить зелений основний сигнал світлофора, а синьому — в основній секції червоний сигнал світлофора, в додатковій секції — зелена стрілка в напрямку прямо.

Для того щоб визначити черговість проїзду в цій ситуації, звернемося до пункту 16.9, згідно з ПДР:

«При русі в напрямку стрілки, яка увімкнена в додатковій секції одночасно з жовтим або червоним сигналом світлофора, водій повинен дати дорогу транспортним засобам, які рухаються з інших напрямків.

Під час руху в напрямку стрілки зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, водій повинен зайняти крайню праву (ліву) смугу руху та дати дорогу транспортним засобам і пішоходам, які рухаються з інших напрямків».

В пункті 1.10 знайдемо значення термінів «дати дорогу» і «перевага», згідно з ПДР:

«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, що мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

«Перевага — право на першочерговий рух стосовно інших учасників дорожнього руху».

Таким чином, першим проїде перехрестя червоний автомобіль, бо він має перевагу, синій автомобіль своєю чергою зобов’язаний дати дорогу червоному автомобілю.

Правильний варіант відповіді — перший.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo