Як повинен вчинити водій білого автомобіля, якщо він виїхав на перехрещення проїзних частин на сигнал світлофора, що дозволяє рух?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, яке регулюється світлофором (згідно з пунктом 16.1).

Відповісти на це запитання допоможе пункт 16.8, згідно з ПДР:

«Водій, який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді. Однак, якщо на перехрестях перед світлофорами на шляху руху водія є дорожня розмітка 1.12 (стоп-лінія) або дорожній знак 5.62 «Місце зупинки», він повинен керуватися сигналами кожного світлофора».

На малюнку чітко видно, що водій білого автомобіля має намір повернути ліворуч — у автомобіля ввімкнені світлові покажчики лівого повороту. По розташуванню білого автомобіля на малюнку стає зрозумілим, що автомобіль уже почав свій маневр на сигнал світлофора, який дозволяє рух, але під час проїзду перехрестя на світлофорах засвітився червоний заборонний сигнал. Проте, як зазначено в пункті вище, на перехрестях перед світлофорами на шляху руху водія білого автомобіля немає дорожньої розмітки 1.12 (стоп-лінії), а також дорожнього знака 5.62 «Місце зупинки». Тому в цій ситуації водій повинен завершити поворот ліворуч незалежно від сигналу світлофора на шляху свого руху.

Правильний варіант відповіді — другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo