Як Ви повинні вчинити, повертаючи ліворуч у даній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо, що на перехресті наш автомобіль має намір повернути ліворуч, зустрічний автомобіль має намір продовжувати рух прямо.

Звертаємо увагу на ввімкнений зелений сигнал світлофора і знак пріоритету з табличкою під ним.

Звернемося до пункту 16.1, згідно з ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками.

Тобто це перехрестя регульоване, і тут слід керуватися тільки зеленим, який дозволяє рух, сигналом світлофора. Проте світлофор не має додаткової секції, з чого випливає, що зустрічному автомобілю теж горить цей сигнал.

У черговості проїзду допоможе розібратися пункт 16.6, згідно з ПДР:

«Повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч».

Таким чином, правильною відповіддю буде друга — слід дати дорогу зустрічному автомобілю.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo