Чи дозволено водієві червоного автомобіля виїхати на перехрестя на зелений миготливий сигнал світлофора, якщо за перехрестям утворився затор і йому буде потрібно зупинитися на перехресті?

Допомога Експерта

Розберемо, чи дозволено рух на миготливий зелений, про що йде мова в підпункті «в» пункту 8.7.3, згідно з ПДР:

«Сигнали світлофора мають такі значення:

в) зелений миготливий дозволяє рух, але інформує про те, що незабаром буде ввімкнено сигнал, який забороняє рух.

Для інформування водіїв про час (у секундах), що залишився до кінця горіння сигналу зеленого кольору, можуть застосовуватися цифрові табло».

Тепер розберемо, чи дозволено проїжджати перехрестя, якщо за ним утворився затор, згідно з пунктом 16.4:

«Забороняється виїжджати на будь-яке перехрестя, у тому числі при сигналі світлофора, що дозволяє рух, якщо утворився затор, який змусить водія зупинитися на перехресті, що створить перешкоду для руху інших транспортних засобів і пішоходів».

Таким чином, виходячи з пункту 16.4, в цій ситуації виїжджати на перехрестя заборонено. Перший варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями: