Чи повинен водій автомобіля, повертаючи праворуч на перехресті, дати дорогу велосипедистові, який рухається прямо в попутному напрямку?

Допомога Експерта

Для початку зазначимо, що рух на цьому перехресті регулюється світлофором, тому перехрестя вважається регульованим, згідно з пунктом 16.1 ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Відповісти на запитання допоможе пункт 16.2, згідно з ПДР:

«На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, що рухається прямо в попутному напрямку».

Безсумнівно, пункту 16.2 необхідно дотримуватися завжди, з чого випливає, що водій білого автомобіля, який має намір повернути праворуч, судячи з увімкнених світлових покажчиків повороту, повинен дати дорогу велосипедисту, який рухається прямо в попутному напрямку.

Очевидно, що третій варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo