Як водій білого автомобіля, що наближається до перехрестя, повинен проїхати дане перехрестя?

Допомога Експерта

На малюнку одразу звертаємо увагу на ввімкнений зелений сигнал світлофора на перехресті, на знак пріоритету 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», а також на горизонтальну дорожню розмітку 1.12 (стоп-лінію).

У білого автомобіля не спостерігаємо ввімкнених світлових покажчиків повороту, тому розуміємо, що він має намір продовжувати рух прямо.

Наведемо відразу опис знака та розмітки, згідно з ПДР:

«Знак 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» забороняє проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня — перед знаком.

Необхідно дати дорогу транспортним засобам, які рухаються по дорозі, що перетинається, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, які рухаються по головній дорозі, а також з правого боку по рівнозначній дорозі.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги. Якщо знак установлений безпосередньо перед перехрестям, то йому має передувати знак 2.1 «Дати дорогу» з додатковою табличкою 7.1.2 «Відстань до об’єкта».

Якщо знак установлено перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності — перед цим знаком.

Знак має встановлюватися в місці, з якого для водія зупиненого транспортного засобу забезпечена видимість транспортних засобів, які рухаються по дорозі, що перетинається».

«Розмітка 1.12 (стоп-лінія) позначає місце, де водій повинен зупинитися за наявності знака 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено» або при сигналі світлофора чи регулювальника, що забороняє рух».

На перший погляд все просто — знак зобов’язує зупинитися перед стоп-лінією, проте в цій ситуації це не зовсім так.

Для того щоб відповісти на запитання, першочергово слід з’ясувати, до якого типу належить перехрестя, що ми бачимо на малюнку.

Зверніть увагу на цей важливий пункт 16.1, до якого слід звернутися, згідно з ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Уважно прочитавши перші два речення пункту 16.1, стає чітко зрозумілою відповідь на це запитання: на малюнку зображено регульоване перехрестя, на ньому не діятимуть знаки пріоритету.

Таким чином, в цьому випадку водій білого автомобіля може проїхати це перехрестя без зупинки. Третій варіант відповіді — правильний.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo