Як у цій ситуації ви визначаєте порядок руху?

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо Т-подібне перехрестя. Це перехрестя нерегульоване, бо ми не спостерігаємо світлофор чи регулювальника, згідно з пунктом 16.1 Правил:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Це перехрестя рівнозначних доріг, бо на перехресті на встановлені знаки пріоритету, які визначають черговість проїзду транспортних засобів. Тому на це запитання допоможе відповісти пункт 16.12, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначної дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

Тепер уважно розглянемо запропоновані варіанти відповідей і опишемо свої міркування:

1. «Не гальмуєте, тому що вантажівка зобов’язана Вас пропустити» — наш автомобіль для вантажівки так звана «перешкода справа», тому згідно з наведеним вище пунктом 16.12 вантажівка зобов’язана поступитися дорогою нашому автомобілю.

2. «Гальмуєте, тому що Ви зобов’язані пропустити вантажівку» — варіант відповіді неправильний, бо суперечить Правилам.

3. «Керуєтеся ПДР і діями іншого водія» — цей варіант буде дійсно підходящим і єдино правильним, а також, розмірковуючи логічно, ще й грамотним з точки зору безпеки. Оскільки «керуєтеся ПДР» означає, що ми з’ясували і знаємо, що згідно з пунктом 16.12 вантажівка зобов’язана нас пропустити. Але якщо ми помічаємо, що водій вантажівки не знижує швидкість, щоб поступитися нам дорогою, то ми будемо змушені пропустити вантажівку, поступитися дорогою їй для забезпечення безпеки — це і означає «керуєтеся діями іншого водія».

Автомобіль — складний пристрій, тому, виїжджаючи на проїзну частину, будьте уважні, спостережливі і завбачливі! Бувають випадки, коли варто відійти від власних роздумів «зобов’язаний зупинитися не я», «зобов’язаний поступитися дорогою не мій автомобіль», а дотримуватися етики водіння і здійснювати такі дії, які будуть спрямовані на забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху. Іноді такі заходи — це єдиний спосіб уникнути дорожньо-транспортної пригоди і зберегти життя людей.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo