У випадку коли Вам чітко відоме джерело масивної кровотечі, джгут слід накласти:

Допомога Експерта

Джгут є засобом тимчасової зупинки кровотечі з магістральних судин кінцівок. Накладення джгута є одним із заходів першої допомоги. Джгут накладається вище рани, оскільки використовують його лише при артеріальній кровотечі, або якщо потерпілий з сильною кровотечею знаходиться в зоні безпосередньої небезпеки. У цьому випадку тип кровотечі визначається після його евакуації у відносно безпечній зоні, і джгут або знімається, якщо не зачеплена артерія, або залишається.

Час, що минув з моменту накладення джгута, не має перевищувати 40 хвилин як у холодну, так і в теплу пору року. Формально при накладенні джгута під нього має підкладатися записка із зазначенням часу накладення. Якщо джгут знаходитиметься на кінцівці більше 2 годин, то можлива загибель тканин внаслідок кисневого голодування. У несприятливому випадку це призведе до ампутації кінцівки.

Перед накладенням джгута слід оцінити тип кровотечі, венозна вона чи артеріальна. При венозній кровотечі кров темна випливає струменем, при артеріальній кровотечі кров яскраво-червона, фонтанує. При венозній кровотечі накладення джгута не застосовується. Можливе накладення гнітючої стерильної пов’язки на місце пошкодження.

Критерієм успішності накладення джгута є зупинка кровотечі, або зникнення пульсу на кінцівці, на яку накладено джгут. Джгут має бути накладений на відстані 5—7 см вище місця кровотечі так, щоб притискати крупну судину до кісткових виступів.

Очевидно, що правильним варіантом відповіді буде другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo