Де повинна бути розташована ступня лівої ноги водія при керуванні автомобілем з механічною коробкою передач (з увімкненим зчепленням)?

Допомога Експерта

Зчеплення забезпечує передачу крутного моменту за допомогою сили тертя від двигуна на ведучі колеса, служить для короткочасного роз'єднання двигуна від ведучих коліс і плавного їх з'єднання.

Педаль зчеплення управляється лівою ногою. При відпущеної педалі диски в зчепленні замкнуті, при працюючому двигуні і включеній передачі через зчеплення передається крутний момент від двигуна на ведучі колеса. При вичавленої педалі диски розімкнені і зв'язку двигуна з ведучими колесами немає. У цей момент ми можемо безперешкодно включити потрібну передачу.

Лівою ногою натискають на педаль зчеплення, правою - на педалі газу і гальма.

Ліва ступня зазвичай розташовується лівіше педалі зчеплення або на підлозі перед нею. Не варто постійно тримати ліву ногу на педалі зчеплення, це призводить до швидкої втоми. Тому при управлінні автомобілем з механічною коробкою перемикання передач (з включеним зчепленням) ступня лівої ноги водія повинна бути розташована зліва від педалі на підлозі або на спеціальному майданчику.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo