Ви водій сірого автомобіля, вирішили перестроїтись праворуч, а водій білого автомобіля одночасно з Вами вирішив перестроїтись ліворуч. Ви:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо інформаційно-вказівний знак, наведемо його опис, згідно з ПДР:

«Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку».

Тобто автомобілі рухаються по дорозі з одностороннім рухом. Розберемо докладніше пункт 10.3, згідно з ПДР:

«При перестроюванні водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.

При одночасному перестроюванні транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який перебуває ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що перебуває праворуч».

З пункту 1.10 нагадаємо значення таких термінів, згідно з ПДР:

«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

«Перевага — право на першочерговий рух стосовно інших учасників дорожнього руху».

У цій ситуації ліворуч перебуває сірий автомобіль, тобто він повинен дати дорогу білому автомобілю (білий автомобіль має перевагу) і перестроїтися після нього. Відповідно, правильним варіантом відповіді слід вибрати другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo