За якої умови водій може поставити транспортний засіб під кутом до краю проїзної частини?

Допомога Експерта

Розберемо пункти 15.5 і 15.6, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

Пункт 15.5. «Ставити транспортні засоби під кутом до краю проїзної частини дозволяється в місцях, де це не перешкоджатиме руху інших транспортних засобів.

Біля тротуарів або інших місць із пішохідним рухом ставити транспортні засоби під кутом дозволяється лише передньою частиною, а на підйомах — тільки задньою частиною».

Пункт 15.6. «Стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38, 5.39, встановленими з табличкою 7.6.1, дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок 7.6.2, 7.6.3, 7.6.4, 7.6.5 — легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці».

У населених пунктах за допомогою горизонтальної дорожньої розмітки позначають місця для паркування під кутом до краю проїзної частини.

Часто разом із дорожніми знаками 5.38 або 5.39 і табличкою 7.6.4, яка позначає, що в цьому місці слід ставити на стоянку транспортний засіб лише передньою частиною до тротуару, додатково для уточнення можуть наносити горизонтальну дорожню розмітку під кутом до краю проїзної частини. Також можуть бути відсутні дорожні знаки і табличка, може бути нанесена тільки дорожня розмітка.

Таким чином, щоб поставити свій транспортний засіб під кутом до краю проїзної частини, необхідно дотримання обов’язкової умови, яка описана в пункті 15.5: в цьому місці такий транспортний засіб не перешкоджав руху інших транспортних засобів. Також водій має право поставити на стоянку свій транспортний засіб під кутом до краю проїзної частини в тих місцях, де такий спосіб постановки визначається дорожніми знаками, табличкою та/або горизонтальною дорожньою розміткою. Вищеописане означає, що відповіді 1 і 2 будуть правильними і доповнюють одна одну. Проте правильним варіантом буде третій, який об’єднує вказане у відповідях 1 і 2.

Порадьтеся з друзями: