За дотримання яких умов дозволена експлуатація транспортного состава у складі автобуса і причепа?

Допомога Експерта

З пункту 1.10 наведемо значення озвучених у запитанні термінів, згідно з ПДР:

«Експлуатація транспортного состава — транспортування тягачем причепа згідно з інструкцією щодо його використання (відповідність причепа тягачу, наявність страхувального з’єднання, єдиної системи сигналізації, освітлення тощо)».

«Причіп — транспортний засіб, призначений для руху тільки в з’єднанні з іншим транспортним засобом. До цього виду транспортних засобів належать також напівпричепи і причепи-розпуски».

«Автобус — автомобіль з кількістю місць для сидіння більш як дев’ять, у тому числі місце водія, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів і їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки».

Відповідь на це запитання знайдемо в пункті 23.11, згідно з ПДР:

«Експлуатація составів транспортних засобів, що складаються з автомобіля, трактора або іншого тягача і причепа, дозволяється тільки за умови відповідності причепа тягачу та виконання вимог щодо їх експлуатації, а состава транспортних засобів, що складається з автобуса і причепа, — також за наявності причіпного пристрою, встановленого заводом-виробником».

Другий варіант відповіді виберемо правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo