Кому з водіїв дозволено поставити свій транспортний засіб на лівому боці дороги, після проїзду цих дорожніх знаків?

Допомога Експерта

Питання на перший погляд здається складним, але насправді все не так. Головне, на що варто звернути увагу це те, що нам доступний огляд дороги, як для водія зеленого автомобіля. Знак, який зображений по обидва боки дороги відноситься до інформаційно-вказівних знаків. Згідно ПДР: «Знак 5.49« Початок населеного пункту »застосовується для позначення початку населеного пункту, в якому діють вимоги цих Правил, що визначають порядок руху в населених пунктах. Знак встановлюється на фактичній межі забудови, яка прилягає до дороги».

Таким чином, водій зеленого автомобіля в'їжджає в населений пункт, а водій синього автомобіля виїжджає з населеного пункту. Відносно відповіді на питання, звернемося до розділу 15, який регламентує зупинку і стоянку. Згідно ПДР:

«Пункт 15.3 У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), а також на лівій стороні дороги з одностороннім рухом.».

В ситуації на малюнку позначена дорожня горизонтальна розмітка 1.5, яку дозволяється перетинати з будь-якого боку. Але так як після проїзду даних дорожніх знаків 5.49, в момент зупинки в населеному пункті буде знаходитися тільки водій зеленого автомобіля, то тільки йому буде дозволено поставити свій транспортний засіб на лівій стороні дороги. Водій синього автомобіля буде знаходитися ПОЗА населеного пункту після проїзду дорожніх знаків і, відповідно, для нього пункт 15.3 діяти не буде, що означає, що поставити свій транспортний засіб на лівій стороні дороги заборонено Правилами.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo