Хто з водіїв зупинився з порушенням Правил дорожнього руху на дорозі в населеному пункті, якщо відомо, що водії трактора і вантажного автомобіля з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т зупинилися без необхідності завантаження чи розвантаження, а водій автобуса - без необхідності посадки або висадки пасажирів?

Допомога Експерта

Наведемо опис установленого інформаційно-вказівного знака, згідно з ПДР:

«Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку».

На малюнку бачимо дорогу, яка має три смуги для руху в одному напрямку, при цьому всі транспортні засоби зупинилися з лівого боку дороги з одностороннім рухом.

Звернемося до пункту 11.6, згідно з ПДР:

«На дорогах, що мають три і більше смуги для руху в одному напрямку, вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу лише для повороту ліворуч та розвороту, а в населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом, крім цього, — для зупинки ліворуч, в дозволених випадках, з метою завантаження чи розвантаження».

Наведемо пункт 15.3, згідно з ПДР:

«У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом. Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

Звідси випливає, що в цьому випадку водій автобуса може зупинити свій транспортний засіб на лівому боці дороги з одностороннім рухом в населених пунктах без потреби посадки чи висадки пасажирів, така зупинка не порушуватиме вимоги ПДР, а саме пункту 15.3. У цій ситуації така посадка чи висадка пасажирів з автобуса здійснюватиметься на проїзну частину, що вже є порушенням ПДР (пункту 5.1).

Стає зрозумілим, що порушують вимоги пункту 11.6, а саме умови зупинки ліворуч, трактор зеленого кольору і вантажний автомобіль блакитного кольору. Правильна відповідь — друга, відповідно.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo