Що є наслідком проїзду автомобіля через глибоку калюжу?

Допомога Експерта

Потрапляння в калюжу на швидкості однією стороною автомобіля загрожує різким ударом по колесах, який в ту саму мить передається на кермо. Проїзд через глибоку калюжу небезпечний наїздом на каналізаційні люки, ями, цвяхи та інші неприємності, а також потраплянням води на систему запалювання і подальшим заглушенням двигуна. Крім того, зменшується ефективність гальмівних механізмів.

Втім, навіть зовсім дрібна водна перешкода на шосе може спровокувати серйозне ДТП, якщо перед нею вчасно не пригальмувати. А ідеальна швидкість для подолання глибокої калюжі — не більше 10 км/год.

Якщо машина тільки-но побувала у воді, то при першому натисканні на педаль гальма ніякого гальмування не буде, бо ще не просушені гальмівні механізми автомобіля — вода потрапила на гальмівні колодки.

Доти, поки їх не просушити за допомогою декількох плавних маніпуляцій педаллю гальма, ефект гальмування буде знижений. На повільному ходу це зробити легко і просто, що не можна сказати про прискорений рух по мокрій дорозі. Та й немає жодних гарантій, що екстремальна ситуація не виникне відразу після виїзду авто з калюжі, в той момент, коли гальма у нього працюють вполовину сили.

Тому після подолання водної перешкоди перше натискання на педаль гальма призводить лише до того, що виконавчі гальмівні механізми позбавляються від води, яка заповнила гальмівні барабани та інші порожнини. При повторному натисненні педалі залишки води остаточно видавлюються з механізмів, але ефективність гальмування поки все ж дуже мала. При третьому натисканні починає відчуватися слабке гальмування, але саме слабке, бо мокрі гальмівні колодки не можуть забезпечити належної ефективності гальмування, яка необхідна для зупинки машини. І лише з четвертого (а іноді і більше) натискання на педаль гальма автомобіль починає реально гальмувати і зупинятися в місці, яке вибрав водій.

Із описаного вище випливає, що другий варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo