Чи дозволено водієві виконати обгін транспортних засобів, що рухаються з увімкненими проблисковими маячками оранжевого кольору?

Допомога Експерта

Наведемо значення терміна «обгін» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Обгін — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу зустрічного руху».

Відповідь на це запитання допоможе дати пункт 14.6, згідно з ПДР:

«Обгін заборонено:

a) на перехресті;

б) на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;

в) ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;

г) в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;

ґ) транспортного засобу, який здійснює обгін або об’їзд;

д) в тунелях;

е) на дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;

є) колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім оранжевого)».

На малюнку чітко видно, що у транспортних засобів, які має намір обігнати водій жовтого автомобіля, увімкнено проблискові маячки оранжевого кольору. Це означає, що обгін в цій ситуації не заборонено пунктом 14.6. Другий варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями: