Чи дозволено водієві обігнати транспортний засіб, що рухається тільки з проблисковим маячком зеленого кольору, і супроводжувані ним транспортні засоби?

Пункти ПДР

Пункт 14.6 є) ПДР України (відкриється в новій вкладці)

Допомога Експерта

Правильну відповідь на це запитання отримаємо, вивчивши пункти 3.4 і 14.6. Згідно з ПДР:

Пункт 3.4 «Забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього і червоного або лише червоного кольору та зеленого або синього і зеленого кольору та супроводжуваних ними транспортних засобів (колони), а також рухатися по суміжних смугах зі швидкістю колони або займати місце в колоні».

У пункті 14.6 наведені ситуації, в яких обгін заборонений, підпункт «є» стосується поставленого запитання:

«...

є) колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім оранжевого)».

Безсумнівно, що правильним варіантом відповіді буде другий: «Заборонено».

Порадьтеся з друзями: