Чи дозволено водієві білого автомобіля виконати обгін у цій ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо колону транспортних засобів у супроводі транспортних засобів з проблисковими маячками спереду і ззаду.

Нагадаємо термін «колона транспортних засобів», відповідно до пункту 1.10 ПДР:

«Колона транспортних засобів — організована група з трьох і більше транспортних засобів, що спільно рухаються в одному напрямку безпосередньо один за одним з постійно увімкненим ближнім світлом фар».

Запитання стосується пункту 14.6, в ньому перераховані випадки, в яких обгін заборонено, згідно з ПДР:

«Обгін заборонено:

a) на перехресті;

б) на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;

в) ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;

г) в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;

ґ) транспортного засобу, який здійснює обгін або об’їзд;

д) в тунелях;

е) на дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку;

є) колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім оранжевого)».

На ілюстрації бачимо, що спереду і ззаду колони рухається транспортний засіб з увімкненими проблисковими маячками: спереду — червоним і синім, ззаду — з синім і зеленим, тому відповідно до підпункту «є» пункту 14.6 обгін в цій ситуації буде заборонено, і правильною відповіддю, відповідно, буде перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •