Для чого рекомендується замінювати моторну оливу в зимовий період?

Допомога Експерта

Заміна оливи — ключова операція техобслуговування автомобіля, яка вимагає певної періодичності. Ба більше, при складних умовах експлуатації виробники вимагають більш частої заміни навіть без прив’язки до проведення періодичних ТО. Прописаний в сервісній книжці регламент давно не є обов’язковим, а в деяких випадках оливу в двигуні варто міняти залежно від сезону.

При негативних температурах повітря системи і агрегати транспортних засобів піддаються набагато більшому навантаженню, ніж влітку. І тому, готуючи автомобіль до експлуатації в більш складних умовах, тобто до настання холодів, водіям рекомендується міняти оливу на «зимову», тобто менш в’язку.

Зважаючи на вищесказане, можна зробити висновок, що в ідеалі потрібно міняти оливу в двигуні двічі на рік — восени та навесні. Напередодні холодів — щоб полегшити роботу силового агрегату при негативних температурах, а з настанням тепла — щоб оновити мастило, яке погіршилося через холод.

Моторну оливу в зимовий період рекомендується міняти, тому що через холоди її в’язкість різко збільшується, а ефективність знижується.

Відповідно, правильною відповіддю виберемо першу.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo